Івано-Франківський водоканал невдовзі буде включати в себе ще й сонячну електростанцію

0
44


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Комунальне підприємство «Івано-Франківськводоекотехпром» найближчим часом буде ділити свою земельну ділянку з СЕС на 360 кіловат.

Розташована сонячна станція буде за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Ботанічна, 2. Свідчення про початок забудови вже зафіксовано Державною архітектурно- будівельною інспекцією. Представники компанії-забудовника (ТОВ”Скайфол Енерджі”) повідомляють, що зведення нових сонячних потужностей буде відбуватись на виділеній міською радою території, загальною площею майже один гектар. Слід зауважити, що земельна ділянка під СЕС надана компанії строком на 49 років. Окрім того, забудовник має сплатити за використання ділянки один процент від встановленої вартості цієї землі. Від початку наступного року процент зросте до трьох.

У якості підрядника при забудові сонячної електростанції виступило товариство з обмеженою відповідальністю “Саннмватт.ya”.

Очільник компанії-забудовника Іванюк Андрій заявив, що зведення СЕС на території КП “Івано-Франківськводоекотехпром” супроводжуватиметься рядом проблем. По-перше, на виділеній ділянці розташовані комунікації водоканалу.

Через це монтаж панелей шляхом їх вкручення в землю стає неможливий. Згідно проекту забудовник вимушений буде збирати спеціальні підвісні конструкції аби ввести в експлуатацію сонячні панелі станції. По-друге, земельна ділянка на Ботанічній, 2 коштує майже у вісім разів більше, аніж подібна, тільки на виїзді з міста.

За попередніми підрахунками сонячна електростанція коштуватиме близько 360 000 доларів. Керівник ТОВ”Скайфол Енерджі” зауважив, що кошторис розраховується згідно такого співвідношення: тисяча доларів на один кіловат потужності з додаванням витрат на монтаж зовнішніх мереж. За умови введення СЕС в експлуатацію в 2018 році, вона окупиться впродовж семи років. Такі розрахунки було зроблено з урахуванням «зеленого» тарифу (15 євроцентів). Після 2019 року вартість кіловату електроенергії знизиться до 12 євроцентів.

Керівник “Скайфол Енерджі” також зазначив, що з точки зору заробітку дана СЕС не є вигідною, адже значні затрати передбачає лише монтаж.

Очільник компанії-забудовника зізнався, що сонячна електростанція подарує нові робочі місця жителям міста та стане прикладом того, як на вже існуючих підприємствах можна розробити додаткові джерела поповнення державної казни.

Андрій Іванюк також зазначив, що зведення сонячної електростанції є дуже вигідним заходом для самого міста. Земельна ділянка, на якій проходять комунікації водоканалу, на даний момент простоює без діла, звести на ній щось не видається можливим. А встановлені там сонячні панелі будуть поповнювати місцевий бюджет протягом 49 років.

На даний момент кінцевий проект СЕС ще доопрацьовується. Ввести в експлуатацію сонячну електростанцію планують наступного року.

Керівник компанії-забудовника також відмітив, що левову частку часу займатимуть різного роду затвердження і дозволи від чиновників. Провести монтаж станції можна за пару місяців.

Доки ще не відомо, чи використовуватиме генеровану СЕС енергію безпосередньо водоканал.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.