Кірігамі на службі сонячної енергетики

0
156


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Кірігамі –  давня японська техніка виготовлення фігурок з паперу або картону з допомогою ножиць. Хто може собі уявити, що паперові фігурки підкажуть ідею створити панель сонячних фотоелементів, яка сама повертається в бік Сонця. Американські вчені з Мічиганського університету придумали просту конструкцію. Японська техніка кірігамі автоматично повертає сонячні панелі до Сонця

Якщо трохи розтягнути плоский лист пластику з фотоелементами, то він розділиться на хвилясті стрічки, які з’єднуються між собою в місцях вигинів. Нахил хвиль залежить від сили натягу. Завдяки повороту до Сонця, кірігамі-фотоелементи здатні генерувати на 40-50 відсотків більше енергії, ніж звичайні нерухомі фотоелементи.

78e8a3ba5d7a4c54b1a4f76c9521b793-600x443

«Це перетворить великі сонячні панелі з модулями стеження за Сонцем в конструкцію, яка є плоскою», – говорить Аарон Ламуре, докторант з матеріалознавства і машинобудування.

Перевага кірігамі полягає в тому, що при установці на приватних будинках не буде потрібно посилення даху, що коштує дуже дорого. Якщо встановлювати традиційне обладнання для відстеження сонця, то обов’язково потрібно проводити посилення даху, каже Ламуре.

Експериментуючи з технікою кірігамі, вчені протестували різні форми сонячних панелей, в тому числі складні. Виявилася, що найпростіша конструкція – найефективніша. Ряд паралельних прорізів нахиляють панелі і контролюють кут повороту з точністю до одного градуса.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.