Колосальна економія електроенергії та бюджетних коштів в одній зі шкіл Львівської області

0
262


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Село Добротвір на Львівщині наразі може похизуватися значною економією бюджетних коштів. Першопрохідцем у енергозбереженні стала місцева загальноосвітня школа. Енергоощадні віконні склопакети та впровадження LED-освілювальних приладів дали змогу зекономити більше 60% електроенергії.
Такі разючі зміни відбулися завдяки отриманому напередодні гранту. Сумма грантових коштів склала приблизно 1 500 000 гривень. Завдяки таким інвестиціям у навчальному закладі було проведено енергоаудит, результати якого дозволили зробити відповідні висновки щодо слабких сторін енергозбереження школи та обрати новий напрямок для підвищення енергоефективності.

У процесі реконструкції та модернізації закладу було встановлено близько 400 нових енергоощадних склопакетів на вікна замість старих дерев`яних. Також були закуплені та підключені світодіодні освітлювальні прилади та енергозберігаючі екрани.

Директор навчального закладу Нецик Василь стверджує, що нові умови навчального процесу стали більш комфортними як для учнів, так і для викладачів школи. До того ж, школа економить значні фінанси і тим самим зменшує тиск на місцевий бюджет. Світодіодне освітлення дозволяє економити більш ніж 60 % електроенергії, а новітні вікна зберігають тепло в будівлі і дають змогу економити на опаленні.
Учні Добротвірської школи відзначили, що в класних кімнатах стало значно тепліше, а LED-освітлення не несе згубного впливу на зір дітей. Вчителі також відмітили позитивні зміни. Окрім разючих змін у функціонуванні будівлі, викладачі акцентують увагу на формуванні екологічної свідомості дітей.

В рамках виховних заходів проводилися спеціальні заняття, на яких учні займалися створенням художніх плакатів про енергозбереження та отримували нові знання стосовно енергоефективності. Позитивно вплинула і спільна робота з приклеювання теплових екранів. Школярі отримали масу нових корисних знань та вражень, які надалі можуть застосувати у буденному житті.

Добротвірська ЗОШ являється призером (2-е місце) освітнього всеукраїнського спецпроекту «Енергоефективні школи». Метою даного проекту є проведення виховної роботи задля формування у школярів екологічної свідомості та навичок енергозбереження.
Даний проект уже реалізовується у навчальному закладі і вигляді спеціальних навчальних програм та виховних заходів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.