«Комірки Гретцеля» – новий шлях розвитку сонячної енергетики

0
122


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Міхаель Гретцель запропонував на міжнародному форумі «Глобальна енергія» у Санкт-Петербурзі свою розробку – новітні сонячні панелі. Економічні фотоелементи, які винайшов швейцарський учений, можуть відкрити нові горизонти для альтернативної енергетики в усьому світі. «Комірки Гретцеля» були названі на честь їх розробника. Використання цього винаходу у виробництві сонячних панелей дає перспективу здешевлення електроенергії.

Сам професор зазначає, що його творіння здатне імітувати фотосинтез, який є джерелом енергії рослинного світу. Слід також зауважити, що функціонують такі панелі виключно на фарбнику органічного походження.

Інноваційні сонячні панелі мають ряд переваг:

  • ефективність акумуляції енергії абсолютно не залежить від кута потрапляння на них променів сонця;
  • панелі мають змогу живитися від заломленого чи відображеного світла;
  • ефективність в умовах активного сонячного випромінювання становить 15 %, а при розсіяному світлі чи у приміщенні близько 30 %;
  • новітні панелі здатні функціонувати в умовах різних діапазонів частот потоку світла (аж до інфрачервоного).

Міхаель Гретцель акцентує увагу на тому, що його розробка дуже проста в дії та не потребує великих фінансових затрат у процесі виробництва. Фабрики по виготовленню таких сонячних панелей уже працюють на території Китаю, Швейцарії та Японії. За підрахунками аналітиків до 2030 року інноваційними панелями буде вироблятись близько 20 гігават енергії впродовж року.

Ідея винаходу виникла у науковця ще у 1973 року. Саме тоді у Сполучених Штатах розпочалась криза, пов’язана із забороною добування нафти. Бензину на заправках просто не було. В той час професора не полишала думка про те, як можна не залежати від палива у майбутньому.

У 1991 році «комірки Гретцеля» були створені вперше. Спочатку вони показували дуже низьку ефективність та потребували доопрацювання. У 2009 році органічний фарбник було замінено сучасним матеріалом. Дана сполука мала кристалічну структуру та показувала гарні поглинаючі характеристики.

Матеріал отримав назву «органічно-неорганічний перовскіт гібридного типу». Протягом 2012 року робота над вдосконаленням винаходу привела до створення повністю твердої комірки. Рідкий електроліт у даній конфігурації був відсутній.

Експерти зазначають, що перовскітні сонячні комірки сучасного типу мають більш ніж у 5 разів меншу вартість у порівнянні з традиційними кремнієвими фотоелементами. На сьогоднішній день сонячні панелі на основі перовскіту знаходяться у процесі розробки. Жодна з них поки що не запущена у процес виробництва енергії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.