Компенсація від держави за встановлення СЕС: скільки відсотків від загальної вартості можна заощадити

0
548


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)
Happy Family Standing Together Outside The House With Solar Panel Fitted On Roof

Популяризація та поширення альтернативної енергетики є справою недешевою. Спеціалізоване обладнання для домашньої СЕС потребує немалих фінансових затрат, хоча має досить малий строк окупності. Для підвищення доступності сонячної енергетики приватним домогосподарствам було створено ряд державних програм, що компенусють від 10 до 20 відсотків затрат. Окрім того, місцеві органи влади також значно сприяють стимулюванню відновлюваної енергетики.

Підтвердженням цього є приклад Житомирської та деяких інших областей нашої держави.

Реальне сприяння впровадженню новітніх програм з енергетичної ефективності в Житомирській області

Місцевою владою регіонального значення було прийнято постанову, згідно з якою 20 відсотків затрат на придбання устаткування для СЕС компенсується за рахунок коштів місцевого бюджету. Окрім того, дане рішення стосується і сонячних колекторів – їх вартість компенсують у розмірі 15 відсотків.

У минулому році такий підхід дав перші позитивні результати, тому програму було вирішено подовжити і на 2018 рік. Очільник ОДА міста Житомир Гундич Ігор заявив, що програма енергетичної ефективності проявила себе за рік як одна з найбільш необхідних. Впродовж року стало очевидно, що подібні програми дуже потрібні населенню, тому в Житомирській області її продовжують реалізовувати й надалі.

Минулого року місцева влада також доповнила стандартний пакет компенсаційних виплат щодо встановлення твердопаливного опалення та заміни старих вікон на пластикові новим розділом – компенсаційні виплати за ВДЕ, в тому числі і домашні СЕС. На початковому етапі реалізації програми було заплановано долучити до неї 35 чоловік. Вони мали отримати від державних органів до 50 000 гривень на закупівлю устаткування для сонячних електростанцій.

Та очікування були перевершені – надійшли заявки від 50 осіб. Зараз же така активність набирає обертів. Саме з цієї причини і було прийняте рішення програму подовжити. Пан Гундич пояснює, що така підвищена цікавість до альтернативної енергетики зумовлена двома причинами:

 • шансом зекономити на оплаті рахунків за електрику;
 • отримати прибуток від реалізації електроенергії згідно «зеленого» тарифу.

Приклад інших областей України

Деякі інші регіони нашої країни теж не відстають від Житомирської області у питаннях впровадження програм для стимулювання розвитку альтернативної енергетики.

Наприклад, в Тернопільській області за рахунок коштів місцевого бюджету компенсують 20 відсотків від розміру позики, що видається на закупівлю устаткування для СЕС.

Вінницька обл. теж не пасе задніх – тут відшкодовують з державних грошей 15 відсотків від ціни на сонячне обладнання. Єдина умова – компенсаційна виплата має бути до 25 000 гривень в одні руки та оформлення позики має відбуватись в «Укргазбанку».

На Львівщині компенсаційна виплата складає 10 відсотків від суми позики на встановлення СЕС. Однак взяти більш ніж 25 тисяч теж не вийде.

Влада Хмельниччини компенсує за рахунок коштів бюджету 10 відсотків від затрачених на зведення СЕС фінансів. Головна умова – одна особа може отримати на своє домоволодіння до 50 000 гривень.

У Бродах місцевий бюджет має передбачені 100 000 гривень згідно положень «Програми енергозбереження». Розмір компенсаційної виплати може сягати 20 000 гривень на один будинок.

На яку суму компенсації можна розраховувати при встановленні домашньої СЕС?

допомога від державиЩоб провести підрахунки, беремо для прикладу СЕС потужністю 10 кВт. Вартість такої станції становить порядку 250 000 гривень. Мешканцям Житомирщини і Тернопільщини можна розраховувати на суму у 50 000 гривень. Жителям Вінницької та Львівської областей, міст Хмельницький та Броди виплатять по 25 000 гривень.

Алгоритм отримання компенсаційних виплат

Для того, аби наглядно показати порядок отримання компенсацій, розглянемо його на прикладі Житомирської області. Устаткування для СЕС може купуватись за власні або за кредитні кошти, тому і порядок видачі компенсацій в залежності від виду закупівлі може змінюватись. Якщо ви купили обладнання за власний кошт, то вам слід дотримуватись наступного порядку дій:

 1. Зробити свій вибір відносно постачальника сонячного устаткування.
 2. Обрати все необхідне для монтажу СЕС і взяти рахунок-фактуру.
 3. Купити устаткування та змонтувати його.
 4. Підписати угоду з обленерго.
 5. ОДА необхідно надати наступну документацію:
 • рахунок-фактура;
 • довідка від обленерго про те, що вас підключили до мережі;
 • паспорт громадянина України;
 • ідентифікаційний номер.
 1. Компенсація має надійти на власний рахунок у банку впродовж 14-21 дня.

Якщо ви віддали перевагу закупівлі устаткування для СЕС за рахунок кредитних коштів, то наступний алгоритм для вас:

 1. Обрати устаткування у постачальника та взяти накладну.
 2. Оформити видачу позики в «Укргазбанку».
 3. Придбати устаткування та провести монтажні роботи.
 4. Підписати угоду з обленерго.
 5. ОДА необхідно надати наступну документацію:
 • рахунок-фактура;
 • довідка від обленерго про те, що вас підключили до мережі;
 • паспорт громадянина України;
 • ідентифікаційний номер.
 1. Якщо рішення комісії буде на вашу користь, то компенсаційну виплату буде нараховано на кредитний рахунок.

Компенсації підлягають такі типи устаткування:

 • сонячні модулі;
 • АКБ;
 • контролери;
 • кріплення до покрівлі будинку;
 • інвертори;
 • кабелі;
 • конектори;
 • електрощити;
 • облікове обладнання;
 • устаткування для захисту;
 • комутаційні пристрої.

Головне – знайти надійного постачальника

Техноцентр “Енергія Природи» є офіційним постачальником якісного обладнання для СЕС з різною потужністю. Компанія не тільки проводить розрахункові роботи та виконує підбір устаткування індивідуально, продає та встановлює – техноцентр видає усю необхідну документацію, щоб клієнт мав змогу отримати компенсаційну виплату від держави. Докладніше можна дізнатись на сайті www.zeleniy-tarif.com. Контакти для швидкого доступу за посиланням https://zeleniy-tarif.com/контакты/.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.