Кредит на домашню СЕС: реальна перспектива на прикладі киянина

0
202


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Державна підтримка громадян, що хочуть долучитися до вироблення «зеленої» електроенергії, на даний момент достатньо серйозна. Кредитні кошти, які надаються банками, повністю здатні покрити затрати на зведення у межах власного домогосподарства сонячної електростанції. Завдяки державній програмі, банки вводять програму лояльності для таких клієнтів та значно знижують процентну ставку в умовах повернення кредитів.  Незважаючи на це, багатьох українців лякає перспектива сплати дійсно великої суми банківській установі в реаліях нестабільної економічної ситуації в країні.

Мешканець Київської області таки зважився на кредитування своєї ідеї по створенню домашньої СЕС і тепер вже ділиться з широким загалом своїми враженнями та першими здобутками.

Бурячок Віктор став першопрохідцем у оформленні ЕКО-кредитів, які надає громадянам Укргазбанк. Чоловік встановив на території власної садиби СЕС потужністю 13,5 кіловата. Киянин стверджує, що за перший місяць роботи сонячна станція принесла більш ніж 7,5 тисяч гривень. СЕС була запущена в експлуатацію на початку червня поточного року. Впродовж тридцяти днів було вироблено 2 250 кіловат-годин електрики.

За словами Віктора Бурячка взаємодія з обленерго відбувається наступним чином: щомісячно на електронну скриньку чоловіка приходить офіційний звіт, в якому вказано кількість спожитої домогосподарством енергії та кількість виробленої та купленої державою. Пан Бурячок стверджує, що його садиба зазвичай споживає близько чотирьох сотень кіловат-годин за місяць. Залишкову електроенергію він продає державі по 4 грн 50 коп за кіловат-год. Впродовж червня поточного року на особистий рахунок чоловіка надійшло більш ніж 7,5 тисяч гривень від обленерго. Така сума була зарахована з врахуванням податків. Якщо ж підрахувати кошти без податкового збору, то це близько 10 000 грн.

В будинку Віктора Бурячка встановлено двозонний лічильник. Він фіксує кількість електроенергії, яка була взята з мережі на потреби будинку, та ту енергію, що потрапила в мережу від СЕС. Спеціальний лічильник також відображає обсяги виробленої сонячними батареями електрики.

Киянин зауважив, що при такій продуктивності роботи домашньої СЕС, він за шість місяців зможе погасити річну заборгованість перед банком. Сонячна електростанція разом з монтажними роботами потребувала 400 000 гривень. Половину суми Віктор Бурячок вніс самостійно з власних коштів. Другу половину взяв в кредит.

Киянин каже, що встановлення СЕС на території домогосподарства – це розумне рішення для фінансово грамотних людей. Сонячна електростанція здатна покрити без проблем половину кредиту. Віктор Бурячок також зазначив, що оптимальним рішенням в даному питанні буде внести половину коштів як власний внесок. У такому випадку ніякі відсотки не будуть нараховані.

Киянин підрахував, що з дня видачі йому кредитних коштів до моменту монтажу СЕС пройшло менше двох тижнів. Після закінчення всіх необхідних робіт чоловік отримав від обленерго документ про те, що сонячна електростанція взята під «зелений» тариф. Процес був прискорений тим, що компанія, яка займалась монтажем, підготувала повний пакет документів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.