LAES: наносховище для енергії

0
286


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Вже давно стало зрозуміло, що традиційна енергетика вимагає заміниекологічнішою. Саме з цієї причини  логічно, що відживають свій вік станції, що працюють на вугіллі, а на їх місце приходять «зелені» технології, котрі працюють на основі альтернативних джерел енергії. Інженери розробляють різні рішення, однак все ще висить питання: як максимально довго зберігати отриману енергію, щоб потім використовувати її в якийсь інший період?

І нарешті з’явилося сховище енергії, в основу якого закладено скраплене повітря. У майбутньому воно має всі перспективи  стати масштабним проектом.

Ємність являє собою конструкцію досить великих розмірів: висота – 12 метрів, діаметр – 3 метри.

Безпосередній внесок у реалізацію та тестування установки вніс Департамент енергії і зміни клімату Великобританії у формі грошових інвестицій. Беруть участь в даному проекті  Highview Power Storage разом з партнером, фірмою Viridor. Установка отримала назву LAES з потужністю 5 мегават.

Що ж являє собою технологія зберігання енергії в рамках описуваного проекту? Перш за все, це окремі ємності великих розмірів, всередині яких повітря в зрідженому стані. Це повітря перетворюється легко в енергію при необхідності. Як і будь-яка інша подібна система, LAES має триетапи :

– зарядка;

– зберігання;

– вироблення енергії.

Але тут є одна важлива перевага – можливість масштабування і оптимізації розробки для різноманітних сфер використання.

Як говорить представник компанії, яка працює над проектом, повітря охолоджується і тим самим переходить в рідкий стан. Все це витягується з сховища і перетворюється в енергію у вигляді електрики. І треба сказати, вельми успішно і раціонально.

Пілотна установка була вже перевірена в справі і вельми вдало впоралася із завданням. Потужність «пробника» склала 350 КВт.

Таким чином, LAES має велике майбутнє. Велика ймовірність того, що з часом запущений буде і оригінал сховища.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.