Людське тіло як джерело енергії

0
701


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Невичерпнй енергетичний ресурс – це не тільки сонце або вода, але й такожі і  сам Homo sapiens!
human
Якщо вітер, сонце, вода, хвилі,морські  течії та геотермальні резерви вже давно сприймаються як джерела енергії, то про те, що давати енергію може, власне, сама людина, замислюється поки мало хто. Проте тепло людини можна використовувати, наприклад, для підзарядки електронних пристроїв. До прадажу вже надійшов портативний ліхтарик, який здатний підживлюватися від тепла тіла свого власника. Цей проект американського інженера Росс Журавського викликав такий величезний інтерес у прихильників «зеленої» енергетики, що кошти, необхідні на серійне виробництво такого ліхтарика, були зібрані всього за одну добу на одній з краудфандінгових платформ.
teplo1
Людське тепло здатне і на більше: у багатьох країнах воно в прямому сенсі опалює будинки. Наприклад, шведська компанія Jernhuset використовує тепло відвідувачів Центрального вокзалу в Стокгольмі. В середньому в день на вокзал шведської столиці приходить близько 250 тисяч осіб. І всі вони, незалежно від того, що роблять, виділяють тепло. За допомогою теплообмінників у вентиляційній системі Центрального вокзалу це тепло перетворюється в гарячу воду, яка потім перекачується в опалювальну систему сусіднього будинку. Система не тільки екологічна, а й економічно вигідна: витрати на опалення вокзалу досить суттєво скоротилися .

У Франції для опалення будівлі, розташованої над станцією підземної залізниці, почали використовувати тепло тіл відвідувачів метро. Фантастика? Ні, це реальність: найбільший власник соціального житла в Парижі – агентство Paris Habitat повідомляє, що вже 17 квартир в одному з будинків опалюються саме таким чином.
29cd7d
Схожі системи «нульового», або як його ще називають «пасивного» обігріву будівель, в яких джерелом тепла для опалення квартир та інших споруд  стають люди, вже функціонують і в інших країнах. Так опалюються торгові центри, офісні будівлі, житлові будинки.
Винахідники в цьому напрямку йдуть далі, вважаючи, що і померлі можуть внести свій вклад в енергоефективність. У Швеції в обігріві міста активно задіюють крематорії, печі яких з’єднані з системою центрального опалення. Співробітники крематоріїв зазначають, що місцеві жителі не проявляють серйозну стурбованість з цього приводу: головне, щоб удома було тепло.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.