Майбутнє вітроенергетики: вітрогенератор без лопатей

0
532


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Іспанські розробники з компанії Vortex Bladeless представили революційний проект вітрогенеруючої установки. На відміну від уже звичних нам “вітряків” з трьома лопатями, які неспішно обертаються і шумлять на вітрі, тепер ці пристрої будуть мати зовсім іншу форму.

Зазвичай проектувальники намагаються всілякими способами мінімізувати вплив вихорів і вітрове навантаження, але в новому вітрогенераторі все навпаки – тепер турбіни будуть посилювати турбулентність! Запропонована концепція така: на опорному стовпі розташовується не став звичний усім пропелер, що обертається у вертикальній площині, а конструкція у формі перевернутого конуса, що розширюється у верхній частині. Цей конус буде “збирати” в себе повітряні вихори і, засмоктуючи їх як торнадо, примножувати їх силу.

1
У підставці конструкції встановлені кільцеподібні магніти, генеруючі взаємовідштовхувальні поля. Вони візьмуть на себе функцію своєрідного мотора. Завдання цих магнітів полягає в тому, щоб штовхати воронку в протилежну сторону  до напряму повітряних потоків, змушуючи, таким чином, виробляти ще більше вібрацій, і як наслідок, кінетичної енергії, яка потім конвертується в електричний струм на генераторі змінного струму.

2Заявляється, що у конструкції не буде безпосередньої взаємодії рухомих і стаціонарних частин, а, як наслідок, і тертя між ними, а разом з ним і необхідності в періодичній мастилі і зміні запчастин.

Що стосується продуктивності, то за підсумками проведених тестів безлопатева турбіна в середньому виробляє енергії на 30% менше, ніж звичайна. На перший погляд – це істотний недолік, і відразу стає якось незрозуміло, навіщо тоді така новинка потрібна взагалі.

Але повернемося до деяких аспектів альтернативної енергетики: в силу того, що енергія з вітряків в цілому нестабільна, а тримати рівномірну напругу в мережі необхідно, вітрові турбіни, розраховані на виробництво електрики в масовому обсязі, ніколи не встановлюють в одиничному екземплярі. Щоб забезпечити більш-менш рівномірне і безперебійне надходження електроенергії, їх потрібні десятки. Саме тут нова розробка безлопатева турбін “повертається в гру” – на одній і тій же площі їх можна поставити куди більше. До того ж вартість виготовлення і монтажу нових “воронкоподібних” турбін, як заявляють їх автори, буде наполовину менше, ніж у традиційних. Також знизиться і вартість експлуатації.

3

Відзначимо, що прихильниками нової конструкції можуть стати і екологи – новий пристрій набагато безпечніший для пролітають повз птахів ніж обертові лопаті звичайних “вітряків”. Крім того, при виробництві нових турбін буде використовуватися вуглецеве скловолокно – більш екологічний матеріал, ніж той, що йде на звичайні вітрогенератори. Причому, загальна кількість використовуваних матеріалів також знизиться. А ще нові “вітряки” будуть практично безшумними.

images (2)Роботи зі створення нового вітрогенератора почалися ще в 2010 році. До теперішнього часу модель успішно пройшла тести в аеродинамічній трубі, і компанія-розробник запустила цикл експлуатаційних випробувань з масштабувати моделями устрою.

На реалізацію проекту вже зібрано один мільйон доларів, чого поки недостатньо. Тому в червні почнеться акція зі збору коштів від усіх бажаючих.

Розробники прагнуть створити дві модифікації безлопатевих вітрогенераторів – потужністю 4 кВт і 1 МВт. У планах компанії вийти на комерційний випуск своєї турбіни Vortex Mini висотою 12,5 м і потужністю 4 кВт вже в 2016 році, а вітрогенератор Vortex Gran потужністю в 1 МВт побачить світ в 2018 році

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.