Малі сонячні станції здатні врятувати енергетичну мережу від перевантаження

1
174


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

У «Укренерго» повідомили, що через підвищену температуру навколишнього середовища в літній період існує високий ризик виникнення відключень електроенергії. Справа в тому, що температура повітря цього літа є рекордною, тому збої в роботі загальної енергомережі на цей період можуть стати досить серйозною проблемою.

На сайті компанії «Укренерго» розміщена інформація про те, що баланс виробництва і споживання електрики в Україні порушений і знаходиться в загрозливому становищі. Останні пару тижнів українці на собі відчули надзвичайно високу температуру на вулиці. Синоптики, в свою чергу, зафіксували рекордні показники температури. Це спричинило за собою підвищення енергоспоживання. Пікова потужність споживання склала майже 18 000 мегават.

У період зростання температури повітря та при піковому споживанні електроенергії єдиним варіантом збереження балансу є залучення до роботи маневрених потужностей. На думку «Укренерго», такі потужності доступні в вигляді палива на ТЕС.

Єдина проблема в тому, що на даному етапі робота енергомережі України проводиться за відсутності маневрених потужностей. Ускладнює стан справ і виведення з роботи восьми блоків теплових електростанцій по всій країні у зв’язку з ремонтом. Загальна втрата потужності у зв’язку з цим становить понад дві тисячі мегават.

Якщо не вживати заходів щодо запровадження маневрених потужностей, то розбалансування в енергосистемі не уникнути. Як результат – складання графіка аварійних відключень. Компанія «Укренерго» не має додаткового ресурсу, щоб покрити пікове навантаження в мережі. На даний момент таке рішення є єдино вірним.

Благотворно вплинути на стабілізацію ситуації може передчасне виведення з ремонту блоків теплових електростанцій (Зміївської, Трипільської, Донбасенерго). Крім того, згладити ситуацію, за словами представників компанії, може підключення до роботи блоків, які працюють на газі і мазуті. Нестабільність в постачанні вугілля на діючі ТЕС також створює ряд проблем і погіршує ситуацію. «Укренерго» звернулося до Ради національної безпеки з офіційним листом, в якому вказана вся тяжкість наслідків від розбалансування.

Варто відзначити, що ще одним доступним варіантом для зниження небезпеки ситуації є залучення малих сонячних електростанцій. Підвищена сонячна активність в дні пікової температури тягне за собою підвищення обсягів генерації «зеленої» енергії.

Ці потужності могли б продуктивно використовуватися в якості маневрених, яких на даний момент в Україні немає. Тільки чиновники звикли «по-старому» вирішувати подібні проблеми і посилювати й без того складну ситуацію. Альтернативні рішення лежать прямо перед носом і їх використання вирішило б проблему розбалансування.

1 коментар

 1. Хто з спеціалістів може пояснити наступні речення (кому належить ця думка”): “Варто відзначити, що ще одним доступним варіантом для зниження небезпеки ситуації є залучення малих сонячних електростанцій”
  – що таке “мала сонячна станція”;
  – як впливають діючі станції на описану ситуацію: промислові (понад 1 МВт одиночної потужності) і побутові (до 30 кВт одиночної потужності)

  Що мається на увазі, в наступному реченні: “Ці потужності могли б продуктивно використовуватися в якості маневрених”
  – ким і як використовуватись
  – що таке маневренні потужності на даний час

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.