Масовому використанню теплових насосів українцями заважає недостатня поінформованість в даному питанні

0
323


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Спеціалісти у галузі альтернативної енергетики дотримуються думки, що впровадження теплових насосів стало б набагато масштабнішим завдяки появі обізнаності у питаннях їх експлуатації та економічної вигоди для населення.

Не секрет, що подібного роду установки коштують зовсім недешево. Провідний спеціаліст компанії “Нібе-Україна” Волощук Олександр акцентує увагу на тому, що одну з найважливіших ролей в цьому питанні відіграє грамотний кошторис. Адже зазвичай основна проблема полягає не у відсутності грошей, а у недоречному використанні їх.

 

Пан Волощук також зазначив, що жителі нашої країни почали встановлювати теплові насоси, починаючи з 2011 року. До того ж, попит на теплові помпи стрімко зростає, перевищуючи популярність газових та твердопаливних установок.

Встановлення теплових насосів для обігріву багатоповерхівок є досить перспективною справою. Фахівці стверджують, що, окрім екологічної вигоди, даний вид опалення виділяється підвищеним рівнем безпеки на відміну від газового обладнання. Слід відмітити, що в Україні відслідковується позитивна динаміка об`єднання жителів кількох приватних будинків в енергетичні кооперативи. Адже один тепловий насос може забезпечити необхідною кількістю тепла одразу кілька будівель.

Для обігріву багатоповерхового будинку наразі у містах здебільшого використовують повітряні теплові насоси, які встановлюють на даху. Основним недоліком такого виду теплозабезпечення є те, що при температурі, нижчій за 15 градусів Цельсія, теплові помпи стають менш ефективними.

Керівник компанії “Солар-Львів” Баб`ячок Роман стверджує, що найбільш продуктивним є використання теплової помпи у тандемі із сонячними панелями.

Такий підхід значно скорочує витрати на електроенергію та теплозабезпечення і забезпечує незалежність від державного енергозабезпечення. Регулювати роботу такого роду установок дуже легко. До того ж, доступна така опція як «дистанційне керування», яке здійснюється за допомогою смартфона.

Загалом, переоцінити переваги теплових насосів складно. В Україні існує маса прикладів використання даних установок в готельних комплексах, на курортних базах відпочинку тощо.

Тобто теплові помпи показують чудові результати не лише в умовах приватного використання, але й за умов масового вжитку.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.