Мережеві електростанції для дому і “Зелений тариф”

0
538


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)
communitysolar

Окремим видом сонячних станцій в Україні та світі є сонячні станції.
Вони застосовуються набагато частіше, ніж будь-який інший тип станцій і цьому є ряд простих пояснень:

 1. низький рівень капіталовкладень (набагато нижче, ніж в гібридні станції);
 2. високий рівень надійності;
 3. висока продуктивність;
 4. врактично повна відсутність необхідності проведення сервісних робіт;
 5. короткий термін окупності;
 6. можливість заробітку грошей.

З недоліків можна виділити тільки один – відсутність можливості резервування навантажень, підключених до системи.

мережева система
Компоненти мережевої системи

Система складається з наступних основних елементів:

 1. конструкція сонячних батарей може складатися з декількох частин, які можуть бути орієнтовані на різні сторони світу;
 2. мережевий інвертор;
 3. система заземлення
 4. система блискавкозахисту (при необхідності);
 5. реверсивний лічильник.

4

Як бачимо, в склад не увійшли акумуляторні батареї. Цей факт пояснює неможливість резервування навантажень і низького рівня капіталовкладень. Допоміжним обладнанням, яке є обов’язковим до установки є система заземлення. Вона здатна захистити весь комплект обладнання від виходу з ладу через появу в мережі небажаних імпульсів підвищеної напруги, наприклад, розрядів блискавок або її наведень.

Система блискавкозахисту може бути інтегрованою в обладнання і виносною.

Установка устаткування з вбудованими разрядниками більш краща бо:

 1. різниця у вартості інвертора + системи блискавкозахисту набагато вище, ніж вартість інвертора з інтегрованою системою.
 2. Захист розраховується спеціально для конкретного інвертора, а виносна може бути підібрана не зовсім коректно.

Реверсивний лічильник – це обладнання призначене для установки на електрогенеруючих установках і здатне здійснювати облік електроенергії як спожитої домогосподарством, так і згенерованої.

Найскладнішим апаратом системи є інвертор. Він має кілька функцій. Першою з них є відстеження і контроль точки максимальної потужності фотомодулів. Кожен мережевий інвертор має в своєму складі цей контролер. Доцільність його установки повністю виправдана так як він дозволяє знімати на 30% більшу кількість енергії з сонячних батарей, ніж пристрій, не обладнаний таким контролером. Також як описано вище апарати можуть комплектуватися разрядниками.

Основною функцією такого інвертора є перетворення енергії, згенерованої сонячними батареями в придатну для подачі в мережу (50Гц, 220В). У системах застосовують переважно інвертори, які не мають в своєму складі електролітичних конденсаторів. Звідси з’являється дуже високий ступінь надійності.

3

Продуктивність системи набагато вище в порівнянні з гібридним типом систем, це пов’язано з наявністю бездонного «акумулятора» електроенергії, яким є міська мережа. Тобто, відсутній період простою як такої. Енергія «зливається» в мережу як при наявності мінімального сонячного випромінювання, так і при пекучому сонці.

Алгоритм роботи мережевої системи

Вся енергія, вироблена полем сонячних батарей, перетворюється інвертором і направляється в мережу. У разі коли генерація перевищує внутрішнє споживання будинком, то різниця енергії спрямовується на продаж в мережу, якщо ж її недостатньо, то з мережі підтягується рівно ту кількість енергії, яка необхідна для живлення внутрішніх навантажень будинку.

Чим більше розмір панелі – тим більше енергії вона виробляє

Дана система практично не вимагає проведення технічного обслуговування. Це пов’язано з тим, що в ній відсутні елементи, які схильні до швидкого зносу. Основний догляд за станцією полягає в своєчасному очищенні сонячних батарей від пилу і різних забруднень. Але, знову ж таки, якщо своєчасно не була проведена очистка модулів, то це може відбитися тільки на виробленні електроенергії і жодним чином не впливає на працездатність системи в цілому.

Короткий термін окупності пов’язаний з можливістю продажу надлишкової електроенергії за «зеленим тарифом». Тобто, надлишок згенерованої потужності держава зобов’язана викуповувати за завищеним тарифом. Виходячи з цього термін окупності, а, відповідно, і початок періоду заробітку на системі, безпосередньо залежить від кількості споживаної енергії і кількості надлишкової потужності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.