Міні ГЕС своїми руками

0
471


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

В тому випадку, коли біля Вашого будинку протікає невеличкий струмок чи озеро, то це чудова можливість отримати додаткове безкоштовне джерело енергії. Для цього можна виготовити гідроелектростанцію на основі водяного колеса. Виготовлена таким чином станція зможе продукувати струм до  6А, при монтуванні такої конструкції на невеличкий струмок показник досягнув 2А. Цього вистачить, щоб ввімкнути приймач і пару лампочок. Потужність установки залежить від того, з якою силою рухається водяний потік.

Для побудови даної установки знадобляться наступні матеріали та інструменти:

  1. кути і обрізки листового матеріалу;
  2. диски для створення коліс;
  3. генератор (може бути зроблений з двох тормозних дисків Доджа по 28 см);
  4. вал і підшипники теж можна взяти з Доджа.
  5. мідний провід з надрізом;
  6. неодимові магніти;
  7. фанера;
  8. полістиролова смола (для заливки статора і ротора).

Для створення колеса знадобиться два стальних диски. Диск потрібно розмістити так, щоб було видно подальше розміщення лопатей. Для виготовлення таких лопатей береться труба  і розрізається вздовж на 4 частини. Всього колесо матиме 16 лопатей. Для кращої фіксації диски стягуються чотирма болтами. Далі можна встановити лопаті на необхідні позиції. Приварюються вони за допомогою зварки. Відстань між дисками складає 40 см, тобто довжина колеса установки буде рівна.
22

Схема міні-ГЕС

Після створення колеса потрібно виготовити сопло і генератор. В більшості дисків з одної сторони є отвір для зручного кріплення колеса до генератора. Сопло необхідне для того, щоб направляти воду на колесо. Його ширина рівняється ширині колеса (10 дюймів). Виготовляється деталь з цільного шматка металу шляхом вигину. Далі конструкція зварюється за допомогою зварки. Сопло зроблене таким чином, що його можна регулювати по висоті, це дозволяє управляти потоком води в залежності від ситуації. Наступним кроком буде установка на вісь колеса, і механічна частина ГЕС практично готова. Процес створення генератора складається з кількох шляхів. Спочатку потрібно зробити обмотку, вона створюється з 9 котушок. Кожна котушка має 125 витків. Кожна фаза формується трьома котушками, що поєднуються послідовно. В кінці котушки заливаються поліетиленовою смолою і виходить готовий статор.

нн
Всі закріплюючі матеріали, включно з водяним колесом, потрібно покрасити. Це, по-перше, прикрасить сам пристрій, а, по-друге, фарба буде захищати метал від формування накипу, що буде з’являтись біля джерела води.Для збірки генератора потрібна фанера, з неї робиться шаблон. В кінці ротор також заливається поліетиленовою смолою. Під алюмінієвою кришкою знаходяться випрямлячі, що роблять з трьохфазного змінного струму постійний. Шкала амперметра має діапазон до 6 А.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.