Місто Лева повністю буде переведено на альтернативну енергетику до 2050 року

0
87


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Вчора на відкритті Міжнародного екологічного форуму у Львові мер міста повідомив, що до 2050 року частка альтернативних джерел в енергетичному балансі буде складати 100%. Таку амбітну мету Андрій Садовий затвердив відповідним меморандумом.  Угода була підписана з міжнародною кліматичною організацією.

Згідно пунктам меморандуму Львів поступово буде відмовлятись від вугілля та газу, скоротить рівень енергоспоживання та в кінцевому результаті повністю перейде на відновлювані джерела енергії. Раніше ми вже писали про підприємство на Львівщині., що забезпечує себе енергією завдяки біогазу.

Слід зауважити, що місто Лева входить у топ-5 міст у Східній Європі, які поставили конкретну мету – впровадження виключно «зеленої» енергетики. До числа таких міст також увійшли: Чортків, Кутаїсі, Житомир та Кам’янець-Подільський.

Спеціалісти відзначають в Україні початок історичного етапу енергетичної трансформації. Країна відмовляється від викопного палива на користь чистої енергетики.

Львів та ВДЕВідомо, що 84 відсотки усіх шкідливих викидів вуглекислого газу з’являються в процесі спалювання нафтових продуктів, газу та кам’яного вугілля.  Запобігти появі серйозних природних аномалій допоможе підвищення інвестицій у альтернативну енергетику та поступове зниження фінансових вкладень у добування та використання викопних паливних ресурсів.

За словами Юлії Мельник (кампейнерки з ВДЕ у країнах Східної Європи, , Центральної Азії та Кавказу) подібні заходи допомагають будувати новий позитивний імідж нашої країни серед світової спільноти. Після прийняття подібних політичних рішень мають реалізовуватись такі кроки:

  • створення та деталізація енергетичного планування;
  • розробка кліматичних стратегій;
  • залучення інвестицій;
  • створення фундаменту для сталої мобільності;
  • адаптація до кліматичних змін;
  • підвищення показників енергоефективності.

Міста, що вже підписали подібні угоди наразі активно залучають інвестиції та реалізують нові проекти альтернативної енергетики. Поблизу цих міст зводяться нові сонячні електростанції і ТЕЦ, що функціонують завдяки біомасі. Перші кроки в правильному напрямку вже зроблено, але попереду Україну чекає ще багато трансформацій та рішень, які зможуть вивести чисту енергетику на новий щабель.

Мер Львова закликав очільників інших міст України також взяти на себе відповідальність про перехід на ВДЕ. За словами Андрія Садового, поставлена мета є дуже амбітною. Щоб перейти до 2050 року повністю на альтернативні джерела енергії потрібно багато вкласти в реорганізацію громадського транспорту та заповнити міський автопарк електрокарами, слід модернізувати очисні споруди міста, впровадити велику кількість нових технологій та адаптувати їх до реалій міського життя.

Мер Львова заявив, що наразі місто виступає в ролі локомотива, який здатен показати напрям іншим та допомогти їм рухатись уперед. Все, що потрібно – це підписати угоду та почати активно працювати.

Слід зазначити, що з 12 по 14 вересня у місті Сан-Франциско відбувається важливий для світової зеленої енергетики захід. Глобальний Кліматичний Саміт зібрав майже тисячу очільників населених пунктів, бізнесменів, представників місцевої влади для формування нового бачення енергетичної першості. Даний захід відвідав голова Житомирської міської ради Сухомлин Сергій. Він в своїй промові ознайомив представників різних держав із особливостями зеленого курсу нашої країни.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.