Мобільні модульні котельні на деревному паливі: європейський досвід

0
243


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Поряд з пелетні котлами великої потужності, у Західній Європі все активніше використовуються досить компактні мобільні модульні котельні, в тому числі у вигляді контейнерів.

Мобільні модульні котельні являють собою пелетний котел або ряд котлів з обв’язкою, автоматикою, арматурою, трубопроводами, насосами, димарями, паливним складом для пелет (опція), системою пожежної сигналізації та пожежогасіння та ін.

Такі установки монтуються в 20-ти і 40-футових типових контейнерах або в модулях контейнерного типу, виготовлених шляхом обшивання металевого каркасу з труб або швелерів профільним металевим листом з утеплювачем. Стіни і стелю обробляються зсередини плитами ДВП, MDF та ін. В ЄС нерідко можна побачити мобільний котельню, вмонтовану в контейнер, цілком зібраний з деревних матеріалів.

Для збільшення потужності котельні на отоплюваному об’єкті може бути встановлено кілька окремих модулів-контейнерів. Модульні котельні за бажанням замовника обладнуються системою гарячого водопостачання (ГВП).

У цих котелень маса достоїнств. При будівництві мобільного модульної котельні, на відміну від капітальної котельні, не потрібно проектування і ведення будівельно-монтажних робіт, що крім скорочення загальних витрат дозволяє дуже швидко — протягом одного-двох днів ввести в експлуатацію котельню.

Можливість установки мобільного котельні поруч з опалювальним об’єктом забезпечує значну економію за рахунок відсутності інвестицій в теплові мережі і втрат у них в процесі експлуатації.

Модульна мобільна котельня, як правило, обладнана невеликим паливним складом пелет (бункером), який розташований у відгородженому відсіку контейнера. Обсягу пелет в цьому відсіку достатньо для забезпечення роботи котельні протягом двох тижнів, тому необов’язково перейматися організацією спеціального паливного складу з пристроями наповнення бункера і подачі пелет в котел.

Безумовний плюс такої котельні — можливість у будь-який час оперативно транспортувати її на інший об’єкт незалежно від відстані. За рахунок конструкції і автоматизації процесів модульна котельня працює без постійної присутності оператора, режим роботи контролюється віддалено, через Інтернет, що значно скорочує експлуатаційні витрати. Обслуговуючий персонал засинає пелети в бункер, періодично (в середньому раз на тиждень) видаляє золу з топки, виконує чистку пелетних пальників, з допомогою Інтернету стежить за параметрами роботи котельні: температурою, тиском та ін Модульні котельні незамінні, коли в опалювальному приміщенні немає відповідного приміщення для розміщення котельного обладнання.

В ЄС модульні пелетні котельні дуже часто експлуатуються в рамках так званого контрактингу. Контрактинг — це чітко обумовлена договором передача частини завдань щодо енергозабезпечення об’єкта і виконання цих завдань спеціалізованим підприємством.

Енергосервісні контракти, які укладаються на комунальних і промислових об’єктах, служать для аварійного теплопостачання. Подібні котельні повсюдно використовують для осушення підвалів і перших поверхів будівель при підтопленні, для прогріву будівель в будівництві в холодну пору року, а також у сільському господарстві для опалення теплиць, тваринницьких ферм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.