Мох генерує електроенергію

0
248


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Електроенергія в  наш час може генеруватися найрізноманітнішими предметами і пристроями. Так, один дизайнер розробив фрагмент інтер’єру, який має  таку незвичайну властивість. Жива стіна – це система, яка створює чисту електроенергію за допомогою моху.  Така технологія отримала назву «Moss Voltaics».

Насправді, цей винахід –  «продукт» наукової роботи, продиктований тенденціями сучасної кліматичної ситуації.  В її творця є надії, що коли-небудь вона буде застосована і в міських масштабах, а не тільки в межах будь-якого окремого дизайну інтер’єру.

Прототип включає такі елементи,  які собою являють порожнисті цеглини у вигляді модулів, в яких розміщений мох.

Робота всієї системи побудована на впровадженні досягнень в сфері біофотоелектроенергії, яка, слід визнати, має безліч переваг:

 

  •    здатна самовідновлюватися;
  •    дешева у виготовленні;
  •    містить екологічно чисті матеріали, за рахунок чого вони швидко розкладаються;
  •    виготовляється сама по собі.

 

Варто відзначити той факт, що мох вдало вписався в модульну систему з цегли, але на його місці може бути й будь-яка інша рослина. Однак, вибір саме моху був не просто так. Він вже вдало «адаптувався» до міського середовища, адже знайти його можна серед бетонних плит, на дахах будівель і на стінах.

«Moss Voltaics» відмінно генерує енергію через бактерії, які живуть у моху. У процесі фотосинтезу ряд новостворених сполук потрапляє до ґрунту. Ті ж самі бактерії «їдять» те, що надійшло в землю і сприяють вивільненню електронів. Весь секрет у ґрунті, який складається з гідрогелю та вуглецевих волокон. Саме він фокусує всі електрони в одному місці, в результаті чого утворюється електроенергія.

Що стосується потужності, то вона не дуже велика і складає всього 3 вольта. Йдеться про систему, що складається з 16 модулів. Зараз такий показник здається мізерним, але в майбутньому, коли людина зможе створити більш ефективні прилади, можна буде живити світлодіоди для освітлення, наприклад,  будівель.

Відтак, «Moss Voltaics» актуальна для районів з незначною сонячністю, де мох росте особливо активно. Плюс до цього самі модулі об’єднані так, щоб теж сприяти якнайшвидшому його росту.

Щоб повніше вивчити можливості системи, ведеться розрахунок кількості моху, необхідного для «харчування»  того чи іншого пристрою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.