Молоді вчені з України продовжують дивувати стартапами в екологічній та енергетичній сфері

0
94


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Global Impact Challenge Ukraine 2017 цього року перший раз вітав українських науковців. Ідея даного конкурсу полягає в пошуку новітніх технологій, здатних вирішувати проблеми глобального масштабу в межах майбутнього десятиліття.

Різні концепції в даному питанні були представлені десятьма фіналістами конкурсу. Захід було організовано зусиллями Університету сингулярності в тандемі з SingularityU Kyiv Chapter.

Лідерами змагання стали Баш Данило та Ерік Євген. Молодикам у якості призу було надано особливу стипендію, яка дозволяє пройти навчальну програму Singularity University Global Solutions Program (GSP) 2017. Програма передбачає десять тижнів перебування на території Кремнієвої долини (кампус NASA Ames).

Конкурсною роботою Баш Данила став проект платформи, що зробить можливим отримання високотехнологічних сполук металів з океанічних течій. В даному проекті запропоновано проводити таку процедуру шляхом витягування селективними сорбентами необхідних речовин.

Така технологія покликана звільняти океанічні води від надлишку СО2 і покращувати її стан. Застосування селективних сорбентів поширене при видобуванні урану, добуванні опрісненої води в регіонах з засушливими погодними умовами, а також для осушування рідини чи газу.

Технологія Данила Беша здатна значно зменшити ціну обладнання для лікарень, лазерних установок та супутників, оптичного приладдя і промислових хімічних товарів. Така перспектива реальна, бо течії океану, що несуть безліч сполук (золото, платину, іридій, радій, тощо), відносяться до відновлюваних енергетичних джерел.

Ще одним беззаперечним лідером змагання було названо Еріка Євгена. Він представив свій проект, що отримав назву SolarGaps. Суть його ідеї полягає у створенні спеціальних жалюзі для вікон, що генеруватимуть електричну енергію.

Така установка допоможе мешканцям мегаполісів заощаджувати власні кошти на енергоспоживанні їх домівок. До того ж, існуватиме можливість реалізувати надлишок енергії за «зеленим» тарифом.

Окрім переможних двох проектів було представлено ще декілька доволі цікавих розробок.

Рон Фрідман запропонував проект з вироблення кардіологічних датчиків за демократичною ціною. Рон та група його однодумців розробили прилад, що здатен зробити кардіограму пацієнту, перебуваючи на його зап’ясті. Вартість пристрою складає близько десяти доларів, що робить його доступним широкому загалу. Цікаво й те, що інформація, яка була знята датчиком, відображатиметься в мобільному додатку. Лікар матиме змогу стежити за станом пацієнта дистанційно.

Не менш інноваційною є ідея Коваленкова Сергія. Він назвав свій проект Hempire UA. Суть полягає у тому, щоб роздруковувати за допомогою 3D-принтера цілі житлові споруди. Сировиною для принтера має стати конопля, що використовується в технічних цілях. Рослина має малу вагу та зростає доволі швидко (близько 4-х місяців). Один такий будинок можна створити дні за чотири. Коноплі знадобиться зібрати не менше двох гектарів. Ідея хлопця унікальна, так як при будівництві немає потреби використовувати будь-які хімічні сполуки чи будматеріали.

На сьогоднішній день наша країна активно реалізує подібні проекти. Все більше організацій влаштовують конкурси і таким чином мотивують активну молодь приймати участь в енергетичному розвитку країни.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.