На Черкащині (Золотоноша) мають намір звести електростанцію, яка функціонуватиме завдяки соломі та відходам від переробки зерна

0
128


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

У найближчих планах адміністрації міста Золотоноші реалізація проекту нової ТЕС, що використовуватиме у якості сировини для вироблення тепла відходи від обробки деревини і зерна,солому. Зведенням теплоелектростанції у якості інвестора куруватиме ТОВ “Котельно-механічний завод “Пархоменко”. Дане підприємство являється дітищем заводу «Теком», який був відомий завдяки виготовленню якісних котлових установок.

В ході зустрічі керівника підприємства-інвестора з очільником міської ради було виявлено, що Золотоноші конче необхідно обзавестись допоміжною підстанцією. Цей крок є надважливим, адже без додаткових енергетичних потужностей зведення новітніх виробництв стає неможливим. На діловій зустрічі були також присутні представники кадастрової та архітектурної служби, які підтвердили дану необхідність та аргументували її конкретними фактами.

Адміністрація міста виділила під забудову теплоелектростанції земельну ділянку, на якій раніше функціонували виробництва промислового сектору. Зараз на цьому місці разом з біологічним підприємством планують розташувати індустріальний парк.

Керівник ТОВ “Котельно-механічний завод “Пархоменко” стверджує, що новітня ТЕС не завдасть ніякої шкоди довкіллю.

Зводити станцію будуть за європейськими стандартами, тому вона не матиме шкідливих чи отруйних відходів. У якості підрядчика виступатиме європейська компанія, робітники якої вже мають чималий досвід у зведенні екологічно чистих ТЕС.

За попередніми даними потужність теплоелектростанції буде досягати 12 мегават. Експерти стверджують, що кількості виробленої підприємством «зеленої» енергії вистачить не лише для енергозабезпечення місцевого населення, але й для потреб усього Лівобережжя. Реалізація проекту передбачає запуск теплоелектростанції у 2 черги. Один блок ТЕС вироблятиме 48 мільйонів кіловат-годин енергії на рік.

Керівник підприємства-інвестора Пархоменко Олексій зауважив, що забезпечення сировиною станції увійде в обов’язки місцевих лісових господарств.

 

Враховуючи, що ТЕС споживатиме не менше 500 т відходів від зерна та деревини, то залученим до проекту господарствам надаватиметься графік поставок.

Така організація роботи лісгоспів забезпечуватиме безперебійне функціонування теплоелектростанції.

Вартість проекту за попередніми даними сягає 40 млн євро. Нове виробництво створить робочі місця для жителів Золотоноші та прийматиме участь у реалізації соціальних проектів міста.

Наразі очікується узгодження усіх питань щодо зведення ТЕС між інвестором та місцевою владою. Підписання відповідних документів стане відправною точкою цього проекту.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.