На Київщині з’явиться карта енергоефективності житлових будинків

0
33


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

У столиці України мешканці майже шести тисяч багатоповерхових будинків отримали можливість скористатись спеціально розробленою картою енергоефективності з метою заощадження у майбутньому на обігріві.

«Київенерго» разом з компанією “ДТЕК ЕСКО” ще в минулому році запустили новітній інформаційний проект. Полягає він у тому, що в режимі онлайн на безкоштовній основі користувачам надаються дані про житлові будинки столиці, а конкретно – про їх енергоефективність.

Окрім того аудитори проекту розробили можливі варіанти для кожної будівлі, які допоможуть власникам підвищити процент енергетичної ефективності житла та дадуть змогу таким чином значно заощадити на опаленні.

Карта енергоефективності дає наступну інформацію про житло:

  • кількість спожитої теплової енергії на один метр квадратний за час опалювального сезону 2016-2017 року;
  • кількість тепла, яку могла б споживати багатоповерхівка, будучи енергоефективною;
  • заощадження за рахунок модернізації будівлі (відсоток економії теплової енергії).

Очільник “ДТЕК ЕСКО” Бушма Євген стверджує, що основна ідея їх проекту – продемонструвати киянам наглядно можливість реальної економії в числах. Отримати дану інформацію можна без попереднього проведення енергетичного аудиту самими мешканцями. За словами ініціатора створення даної карти, жителі будівель можуть самостійно підрахувати очевидну вигоду, взявши до рук свої квитанції за тепло та провівши нехитрі підрахунки. Окрім того, пан Бушма зазначив, що його компанія планує в подальшому допомагати у фінансуванні енергозберігаючих заходів, які будуть проводитись мешканцями багатоповерхових будівель.

Онлайн-карта постійно збільшує свій розмах. Якщо в 2016 році вона нараховувала приблизно тисячу будинків, то на даний момент їх кількість становить близько шести тисяч. До кінця поточного року аудитори мають намір внести до мапи ще зо дві тисячі багатоповерхівок.

“ДТЕК ЕСКО” виступає в ролі інвестора та бере активну участь у підвищенні енергоефективності житла в межах Києва. В цьому році на модернізацію житлових будинків було виділено більше семи мільйонів гривень. Надалі планується залучити ще 150 мільйонів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.