На Житомирщині планують звести нову ГЕС на річці Тетерів

0
368


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Річка Тетерів невдовзі може запрацювати на благо держави, приймаючи безпосередню участь у генерації електроенергії. Наразі у найближчих планах адміністрації міста звести тут гідроелектростанцію.

Для визначення компанії-забудовника було проведено відповідний конкурс. Переможцем стало ТОВ «Житомиркомунсервіс». Дана організація здобула перемогу завдяки найвдалішому, на думку організаторів, інвестиційному проекту.

Представники мерії Житомира повідомляють, що гідроелектростанцію планують розташувати поблизу комбінату з виробництва картону.

Бюджет міста має значно поповнитися ще у процесі забудови ГЕС. У якості орендної плати за використання гідротехнічної споруди ТОВ «Житомиркомунсервіс» сплачуватиме 24 000 гривень у рік. З початком експлуатації гідроелектростанції компанія виплачуватиме місту десять з половиною відсотків від загальної кількості згенерованої енергії. Перш ніж приступити до реалізації даного проекту, компанія-забудовник має отримати дозвіл від міської ради. Це питання буде винесено на розгляд під час найближчої сесії.

На сьогоднішній день на Житомирщині доволі активно розвивають проекти щодо будівництва гідроелектричних споруд. На найближчій сесії депутати міської ради, окрім нового проекту, мають винести рішення щодо ще 3-х ГЕС, які можуть з`явитись в недалекому майбутньому.

Затвердження інвестиційних договорів підпадає під юрисдикцію міського очільника. Після затвердження проекту на сесії міської ради “Житомиркомунсервіс” матиме можливість розпочати перший етап підготовки до зведення ГЕС. Першочерговим завданням на початковій стадії реалізації проекту буде замовлення гідротурбіни.

 

За попередніми даними представників компанії-забудовника роботи по зведенню гідроелектростанції буде розпочато не раніше ніж через 6 місяців з моменту затвердження інвестиційного договору.

Як зазначають у міській адміністрації, бюджет Житомира буде поповнюватись на три мільйона гривень кожного року завдяки новій ГЕС. До того ж, місто значно зекономить гроші на проведенні ремонтних робіт гідротехнічних споруд.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.