Нафта чи альтернативна енергетика?

0
188


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Тема вартості нафти завжди актуальна. Про неї говорять багато. Тільки у кожної групи людей завжди присутні свої особисті інтереси в розкритті такої теми. Одні бажають постійно піднімати ціни на чорне золото, інші – знижувати, так як від цього багато в чому залежить розвиток економіки.

Нафта або альтернативна енергетика?

Фахівці не перестають проводити ретельний аналіз цінової політики, висувати гіпотези, проте мало хто говорить про ще один важливий ресурс, як альтернативна енергетика. Саме вона може стати дуже серйозним конкурентом нафти. З її допомогою реально домогтися значного зниження вартості органічного палива.

Скільки часу нафта буде займати лідируючі позиції?

Спочатку осені 2014 року світ облетіла новина, що Рокфеллери думають перевести свої активи нафти в активи організацій, які займаються проектами з альтернативної енергетики. Незабаром кількість вкладень у такі розробки зросли вдвічі. Такі рішення лідери аргументують екологічною чистотою ресурсів. Однак після невеликого аналізу ситуації стає зрозуміло, що істина прихована в іншому.

Найпопулярнішим ресурсом альтернативної енергетики ось уже довгий час залишається її вироблення з допомогою сонця. Сьогодні існує думка, що цей вид енергії є не рентабельним. Особливо до такого твердженням інженери схиляються старої закалки, які активно проводять розрахунки, вказують на невигідність подібних проектів. Всі роботи по установці і виготовлення необхідного обладнання окупляться тільки через кілька десятків років. Тобто вкладати фінанси в настільки сумнівну авантюру вони не рекомендують. Таким чином, чорне золото ще довгий час буде популярним паливом.

Проте достовірні факти говорять про протилежне. Є дані про вироблення фотоелементами енергії в 2014 році – 190 ГВт. А це, як показує статистика, на 51 ГВт більше, ніж у попередньому році. У державах Німеччини та Сполучених Штатів у цій сфері працює вже більше двохсот тисяч осіб. Окупність даного ресурсу також говорить багато про що. У США з урахуванням певних параметрів сонячного випромінювання окупність становить до 4 років. Кожен рік ці терміни скорочуються. Незабаром вони досягнуть одного року. Тому інвестори активно вкладають свої гроші не тільки в будівництво електростанцій, але і розробку ефективних фотоелементів. Альтернативна енергетика знаходиться в списку під № 1 переважно у компаній Японії, країн Північної Америки, Європи, Китаю.

До 50 рр. ХХІ століття сонячна енергетика буде представляти собою 25 % від всесвітньої енергії. Цікавий факт, що така система може здійснювати свою роботу не тільки централізовано. Дуже популярні джерела, які забезпечують будинку енергією без будь-яких посередників. Вже сьогодні таких випадків достатня кількість. Можна зустріти встановлені конструкції на дахах під’їздів в Іспанії. Це дає можливість заощадити на енерговитратах для кондиціонерів. Якщо ж мова йде про виробництво, то і тут вже нескладно домогтися економії – альтернативна енергетика у вигляді сонячних фотоелементів, встановлених на дахах заводів, зберігає до 20 % електроенергії.

Величезну популярність придбали електромобілі. Без них вже не обходяться дороги Китаю, США, Німеччини. Відомий факт, що фотоелементи у вигляді плівки, які прикріплюються на дах авто-гібрида, можуть збільшити його пробіг до 10%. З боку держави за допомогою спеціальних програм автовласники і виробники активно заохочуються. Таким чином, поступово, непомітно для багатьох противників альтернативних енергетичних ресурсів, нафта відходить на другий план.

Однак розмови не вщухають навколо країн, які розвивають свою економіку за допомогою природного палива. Незважаючи на зростаючу популярність електромобілів, для того, щоб створити потужне виробництво і всю інфраструктуру в цілому, все одно знадобиться органічний ресурс.

Альтернативна енергетика не користується успіхом у багатьох підприємців через відносну дорожнечу. Однак спад ціни все ж спостерігається. Для свого активного розвитку система не потребує розробки складних програм. Тому в таких країнах, як Індія і Китай, держава впроваджує проекти з розвитку сонячної та вітряної енергетики. В Ізраїлі, наприклад, заборонено монтувати фотоелементи на дахах житлових будинках. Даний наклала заборону електрична компанія, яка є єдиною організацією в країні по забезпеченню населення електроенергією. Таким чином, монополія, відчуваючи свій кінець, перешкоджає впровадженню прогресивних ідей в якісно нові види енергетики, продовжуючи бездумно витрачати корисні копалини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.