Найближча перспектива нашої країни в області сонячної енергетики з уст німецького спеціаліста

0
120


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Вся цивілізована спільнота вже з десяток років невпинно спостерігає за проривом, що відбувається у сфері відновлюваної енергетики. Україна також не відстає від лідерів у цій енергетичній гонці. Та чи справді безхмарне майбутнє обіцяє такий стрімкий розвиток генерації «зеленої» енергії?

Прояснити ситуацію в даному питанні та окреслити найближчу перспективу взявся очільник німецької компанії StellarS Consult  та за сумісництвом експерт у галузі сонячної енергетики Крістіан Шенвізнер. Пан Шенвізнер зауважив, що наша країна має у своєму розпорядженні ще пару-трійко років аби направити стрімкий розвиток альтернативної енергетики в правильне русло.

Німецький експерт, який переважно спеціалізується на сонячній енергетиці, запевнив, що дана сфера діяльності багато в чому визначає особливості темпів розвитку держави в цілому. Сонячна енергетика при умілому та раціональному її розповсюдженні може подарувати енергетичну незалежність та процвітання. Та є і зворотній бік медалі, де за рахунок підвищеної конкуренції значно падає рентабельність такого бізнесу та зникає зацікавленість інвесторів.

Основним фактором, що визначатиме в подальшому долю сонячної енергетики в Україні, спеціаліст з Німеччини назвав час. На його думку наша держава повинна до 2020 року реалізувати максимальну кількість проектів відновлюваної енергетики.

Він пояснив це тим, що «зелений» тариф через три роки стане меншим на 10 відсотків, тому звести нові потужності на кошти інвесторів буде проблематичніше та важче. Саме тому вже зараз українцям потрібно добре попрацювати над тим, аби відійти в майбутньому  від споживання блакитного палива, газу та генерації електрики за допомогою АЕС.

Крістіан Шенвізнер також звернув увагу на те, що передбачити вартість енергії, виробленої за допомогою сонця, вкрай важко. Одне можна сказати напевно: зниження «зеленого» тарифу неодмінно призведе до втрати інтересу з боку інвесторів вкладати свої гроші в подібні проекти.

Спеціаліст відзначив, що на сьогоднішній день зацікавленість інвесторів з різних країн у зведенні потужностей на території України невпинно росте. Наша країна має дуже сприятливий клімат саме для реалізації сонячних проектів. На даний момент компанія пана Шенвізнера веде активну консультаційну діяльність як з представниками України, так і з інвесторами з Австрії, Канади та Швейцарії. І та й інша сторона отримує консультації з приводу оптимізації витрат та раціонального налагодження виробництва «зеленої» енергії.

Німецький експерт наполягає на тому, що надважливо для інвестора – це розумно обрати ділянку для зведення нової сонячної електростанції. Зараз найбільш популярними для будівництва сонячних потужностей є південні області України. Через якийсь десяток років території буде перевантажена станціями і вони не зможуть показати максимальну продуктивність. Спеціаліст зазначає, що у такому випадку потрібно буде закрити деякі з них. Оптимальним рішенням в такій ситуації буде зведення потужностей у центральних або західних областях України. Генерація електроенергії буде нижча ніж на півдні, але прибуток буде гарантовано.

Окрім того, Крістіан Шенвізнер зазначив, що відновлювана енергетика здатна перевести генерацію енергії в нашій країні на більш демократичний шлях.

Адже, якщо значно зросте кількість домогосподарств, що виробляють енергію та продають її, то вплив компаній-монополістів буде послаблено.

У якості висновку експерт заявив, що вивести сонячну енергетику в Україні на передній план – це цілком реальний задум. Слід тільки взяти до уваги негативний досвід інших країн в даному питанні та не робити ідентичних помилок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.