Найцікавіші проекти відновлювальної енергетики в містах

0
256


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Щоб забезпечити зростаючі енергетичні потреби  містян інженери і архітектори з усього світу все частіше звертаються до поновлюваних джерел енергії.  Подаємо найцікавіші проекти світу.

Повітряний міст над Копенгагеном

Copenhagen-Gate1

Датська столиця завжди славилася прихильним ставленням до велосипедів і велосипедистів. Архітектор Стівен Холл вирішив підняти цей показник в буквальному сенсі на нову висоту. Він розробив проект, який, ймовірно, стане новою візитною карткою міста: два хмарочоси, які стоять по обидва боки копенгагенської затоки безпосередньо біля  виходу до моря, з’єднані між собою величезним мостом, розташованому на висоті в 65 метрів над землею. Називається ця велична конструкція – «Ворота Копенгагена». Втім, саме так вона і буде виглядати з боку. Згідно з проектом, на мості повинні розміститися велодоріжка і прогулянкова зона. Забезпечувати комплекс енергією планується за рахунок розміщених на ньому сонячних панелей і вітрових установок. У 2008 році Хол вже виграв зі своїм проектом головний датський архітектурний конкурс «The LM Project», організований колишнім мером Копенгагена і керівником компанії CPH Дженсен Крамером Міккелсеном. А ще через два роки архітектор удостоївся премії Progressive Architecture Award. Незважаючи на вже тривале всесвітнє визнання проекту, будівництво «Воріт Копенгагена» почнеться тільки в наступному році, про що захоплений автор оголосив напередодні.

Канатна дорога на сонячній енергії в Ла-Пасі

Mi-Telefrico-1

Столиця Болівії Ла-Пас – одне з найскладніших міст світу з точки зору транспорту. Розташоване воно в кратері давно завмерлого вулкана, так що дістатися з одного району в інший можна, лише подолавши кілька кілометрів майже по стрімкому схилу, до того ж досить хаотично забудованому. У минулому році австралійська компанія Doppelmayr за розпорядженням президента країни Ево Моралеса зробила перший крок до вирішення цієї проблеми, побудувавши в Ла-Пасі найдовшу в світі канатну дорогу – La Paz’s Mi Teleferico. Пролягає вона від центральних районів до високогірного передмістя Ель-Альто і складається з трьох ліній протяжністю 10 кілометрів. Щогодини послугами канатки користуються 18 000 городян. Значну частину енергії, в тому числі для освітлення і очищення повітря в вагончиках, система отримує від сонячних панелей. Таке рішення не випадкове – Ла-Пас вваажається містом з найвищим рівнем сонячного випромінювання. З огляду на, що з екологією в болівійської столиці така ж біда, як з транспортом, багато її жителівкористуютьсяв кабінами канатної дороги, щоб просто подихати чистим повітрям.

Дорожні знаки на сонячних батареях в Сіднеї

e_ink_parking_sign

Дорожня ситуація змінюється чи не щодня, а міняти з такою ж частотою вказівники на міських магістралях влетіло б бюджету в копієчку. В австралійському Сіднеї місцева компанія RMS знайшла порівняно недороге і ефективне рішення. Вони розробили, провели і вже встановили по всьому місті дорожні знаки з так званими електронними чорнилами, такими ж, як в електронних книгах. Тепер інформацію на них можна міняти хоч кожну хвилину, використовуючи мережу 3G. При цьому знаки самі постачають себе електрикою за рахунок сонячної енергії, так що витрати бюджету на їх роботу практично нульові.

«Дерева-вітряки» в Парижі

c8c77871753b4aa0941133ee7a0f0a21

Вписати будь-яку продуктивну вітрову турбіну в міське середовище значно складніше, ніж сонячну панель. По-перше, ефективні вітряки, як правило, дуже шумлять і займають багато місця. По-друге, в містах вкрай рідко дмуть вітри достатньої сили. Однак несміливі спроби в цьому напрямку все ж робляться. На початку цього року було впроваджено компактні дерева-вітряки, які вловлюють своїми листочками-лопатями кожен подух повітря, які здатні виробляти 3 кВт. електроенергії. Незважаючи на значну ціну – 36 000 доларів за кожен, паризька влада проявила інтерес до таких дерев і, навіть, купила декілька штук для установки на центральних площах міста. Нещодаво цілий гай дерев-вітряків виріс на території всесвітнього кліматичного саміту, що пройшов днями в Парижі.

Готель-турбіна в Роттердамі

concept-Dutch-Windwheel

Завершує наш огляд, мабуть, найбільш вражаючий, хоча поки і далекий від реалізації проект – 170-метровий хмарочос-вітрогенератор Dutch Windwheel.  Як і «Ворота Копенгагена», «Голандське вітрове колесо» обіцяє стати символом іншого приморського міста – голландського Роттердама. Колосальна будова, яку планують побудувати безпосередньо в порту, зовні нагадає гігантську покришку, поставлену на ребро або ж  колесо огляду. До речі, другий варіант ближчий до істини – по зовнішньому кільцю Dutch Windwheel планують пустити 40 обертових кабін на рейках, по типу американських гірок, в той час як у внутрішньому розмістяться житлові апартаменти, розкішний готель і, звичайно, ресторан з найкращим в світі видом на Роттердам. Але найцікавіша з точки зору нашої теми конструкція розташується в центрі хмарочоса – величезна вітрова турбіна, що постачає енергією всю будівлю. Звичайно, в ній не буде ніяких лопатей і взагалі рухомих частин, інакше цей млин перемелювала б не тільки птахів, а й невеликі літаки. В основі вітрогенератора особлива технологія під назвою EWICON (Electrostatic WInd energy Converter), розроблена в Технічному університеті Делфта.

Крім того, будівлю планується оснастити сонячними панелями, пристроями зі збору та рекуперації дощової води, а також біогазовою електростанцією, яка буде переробляти відходи мешканців в електрику.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.