Найекологічніші зарядні пристрої для сучасних гаджетів. Прогрес на користь природі.

0
221


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Сучасна людина вже не уявляє свого повноцінного існування без використання електроенергії тим чи іншим чином. Людство наразі стало до такої міри комп’ютеризованим, що має сенс говорити про те як вдало поєднати нанорозробки і важливу місію суспільства – допомогу планеті. Один з варіантів такого тандему – використання для зарядки гаджетів електрики, що отримується з відновлюваних джерел, накшталт сонячного світла, вітра, води.

Згідно досліджень Міжнародного енергетичного агенства (IEA), впродовж року різноманітні ігрові приладдя, модеми, принтери і т.п. безглуздо використали електроенергію на суму більше 80 міліардів доларів. Левова доля приладів бува просто полишена в режимі «сну» або в процессі підзарядки від електричної мережі. Результатом стали 400 тарават-годин з 400 ТВт, що були витрачені даремно. Загалом в такому нецільовому використанні електроенергії є провина не лише людей, а й технологій, що наділені малою ефективністю.

Раціональне вирішення даного питання у вигляді енергоефективних зарядних приладь розглянемо нижче.

Ручний електрогенератор для iPhone.

Зниження надмірної підзарядки особистих приладь було основною ідеєю в створенні Reactor – «зеленого» чохла-акумулятора для смартфона Apple. Для того, щоб підзарядити батарею, користувач повинен вставити до чохла рукоятку та кілька хвилин її обертати. В чохол вбудований акумулятор на 400 мА/г і microUSB, що дозволяе приєднати до нього й інші пристрої. Навіть якщо людина знаходиться на безлюдному острові, його «айфон» завжди буде зарядженим. Нажаль ідея розробників Reactor так і не стала реальністю. Спираючись на допомогу краудфандингового сайту Crown Supply вони змогли зібрати лише 75000 доларів замість запланованих $350 тисяч, тому запровадження розробки стало неможливим.

«Вогняна» зарядка FlameStower.

Принцип дії «вогняної» зарядки дуже простий – електроенергія виробляється за рахунок термоелектричного ефекту. Одна з поверхонь пристрою розміщується над вогнем, а в ємність зверху набирається вода. За рахунок різниці температур термоелемент генерую електрику, яка здатна зарядити будь-який смартфон.

Ранець- акумулятор KaliPAK.

KaliPAK – це переносна сонячна батарея, що створена для зарядки та функціонування невеликих електронних приладь, маленьких холодильників і т.д. Автори новітньої розробки вже зібрали 200 тисяч доларів ( необхідно було 150 тисяч), тому поява ранця-акумулятора в реальному житті пророкується на найближчий час. Всього планують випустити три варіанти рюкзака. Базовий включатиме в себе дві панелі з акумулятором на 192 ватт-годин, Bluetooth-модуль і два USB-порта. Найкраща 601 модель здатна забезпечити роботу лампи в 400 люмен протягом 200 годин, 96 разів зарядити смартфон або 17 разів ноутбук.
«Електричний котел» PowerPot.

Проект PowerPot був створений Девідом Толедо і на даному етапі вже профінансований користувачами Kickstarter. Прилад заряджає електроніку поки людина готує на відкритому вогнищі. Його також можна розташувати на звичайній кухонній плиті або неподалік природного гарячого джерела. Суть винаходу в тому, що рідина, яка залита до ємності пристрою має нижчу температуру ніж джерело тепла. PowerPot виробляє енергію, якої вистачить для зарядки смартфона чи планшета, використовуючи різницю температур.

Мініатюрна гідроелектростанція Blue Freedom.

Принцип дії: міні-станція встановлюється на березі, а мікротурбіна занурюється у воду. Швидкість зарядки напряму залежить від швидкості обертань «поплавка», відповідно – від потужності потоку води. Мікротурбінний генератор здатен виробити 5 ватт, а літієво-полімерний акумулятор розрахований на 5000 мА/год. Кошти на реалізацію проекту зібрані, залишилось тільки запустити процес виробництва і суспільство отримає ще одну корисну не тільки для себе, а й для навколишнього середовища, річ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.