Найпотужніша в Карпатах вітрова електростанція «Старий Самбір-1»

0
948


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

На початку жовтня поточного року була офіційно введена в експлуатацію друга черга ВЕС «Старий Самбір—1». Дана вітрова електростанція є найбільшим на території Карпат альтернативним джерелом електроенергії.

Вартість проекту склала близько двадцяти мільйонів євро. Габарити однієї вітрової установки досить значні – 119 метрів – висота, 56 метрів – довжина.

Зведення другої черги вітряної електростанції «Старий Самбір-1» проходив протягом всього 2016 року. Повне закінчення робіт випало на середину серпня цього року. У даний момент електростанція знаходиться в стадії підготовки до впровадження в загальну енергетичну систему нашої країни. Друга черга ВЕС включила до свого складу дві найпотужніші турбіни. На сьогоднішній день потужність ВЕС «Старий Самбір-1», враховуючи продуктивність обох черг, становить більше 13 МВт/год. За рік вітрова станція в силах провести 35 мільйонів КВт/годин.

За словами голови Львівської ОДА Синютка Олега, включення в роботу другої черги ВЕС має стратегічне значення не тільки в масштабах Львівської області, але і в масштабах всієї України в цілому. Запуск подібного роду електростанції, за його словами, є досить важливим і відповідальним кроком на шляху до енергонезалежності нашої держави. Голова облдержадміністрації також підкреслив, що реалізація подібних проектів за підтримки країн Європейського союзу вносить значну частку в добробут області в цілому та її мешканців зокрема.

c4rko4glurqБудівництво вітрової електростанції «Старий Самбір – 1» проводиться завдяки підтримці «Європейського банку реконструкції та розвитку» та фонду чистих технологій «Світового банку».

Відкриття першої черги ВЕС «Старий Самбір-1» сталося в середині лютого 2015 року. За підрахунками розробників проекту, перша черга вітрової електростанції повинна була постачати в загальну електромережу близько 20 мільйонів кВт/годин. На практиці за 2015 рік ВЕС в цілому виробила близько 15 мільйонів кВт/годин. Електростанція, що отримує енергію з відновлюваних джерел, забезпечила трохи менше третини потреби в електриці в межах Старосамбірського району (потреба району в електроенергії становить близько 50 мільйонів кВт/год у рік).

Роботи з будівництва першої черги вітрової електростанції були оцінені в 12 мільйонів євро. Перша черга включає в себе дві потужні (3,5 МВт) вітрові турбіни виробництва фірми зі світовим ім’ям – Vestas. Турбіни типу V-112-3,3 мають заявлений термін експлуатації, що становить двадцять років.

Зведення такого роду електростанції реалізовувалося в рамках проекту «Вітер Карпат». За словами розробників проекту, дана територія має особливий рельєф, що сприяє виникненню потужних вітрів по напряму уздовж річки Дністер. «Старий Самбір-1» – це одна з трьох ВЕС, які повинні бути зведені в масштабах Західної України. Потужність всіх трьох вітрових електростанцій становитиме не менше 80 МВт.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман іменував відкриття еко-станції на Львівщині великою перемогою нашої країни в боротьбі за незалежність.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.