Науковий співробітник Національного університету «Львівська політехніка» повідомив про створення гібридного джерела енергії

0
108


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Група науковців «Львівської політехніки» створила унікальний в своєму роді пристрій, що функціонує на основі тандему суперконденсатора та акумуляторної установки.

Доктор технічних наук Зиновій Стоцько, який близько 50-ти років є активним членом наукової спільноти Національного університету «Львівська політехніка», повідомив спільноті про появу інноваційного джерела енергії.

«Львівська політехніка» неодноразово згадувалась у відомому в Америці журналі R&D Magazine. Публікації були присвячені винаходу, який був розроблений для текстильного науково-дослідного інституту (Тайвань) у 2013 році. Тоді вчені з НУ «Львівська політехніка» створили спеціальну систему, що містила суперконденсатор, сонячну батарею та електронний блок. Система вирізнялась тим, що мала гнучку конфігурацію.

Що представляє собою суперконденсатор?

Інновація, що носить назву «суперконденсатор», є установкою, що здійснює енергозабезпечення приладдя та систем без перебоїв. Пристрій виконує функцію накопичення, збереження та передачі енергії.

У 2012 році група винахідників, очолена науковцем Григорчаком Іваном, модернізували суперконденсатор та зменшили його габарити до розміру звичайного ґудзика.

Пристрій був визнаний державною службою інтелектуальної власності України кращою розробкою в сфері альтернативної енергетики.

Науковці з НУ «Львівська політехніка» взяли за основу власного винаходу вже відомий суперконденсатор та поєднали його з системою живлення. В результаті і з’явилося гібридне джерело енергії.

Чи є аналоги винаходу вчених Політехніки в світовій практиці?

Фірма General Electric зі Сполучених Штатів винайшла та запустила у виробництво суперконденсатори вже давно. Отримання патенту компанією датується 1957 роком. Слід зазначити, що схоже приладдя випускають виробництва Китаю, Росії, Японії та Франції. Але закордонні пристрої наділені досить значним недоліком – великими габаритами. Так як дане приладдя створюється безпосередньо для двигунів автівок та потягів, то розміри та кінцева вартість роблять їх невигідними.

Яка принципова відмінність львівської розробки від вже відомих у світі?

Зиновій Стоцько зазначив, що винахідники гібридного джерела енергії мають намір представити прилад у різних варіантах розмірів задля того, щоб розширити сферу використання. Також науковець повідомив, що пристрій буде створено переважно з екологічно чистих матеріалів, а вартість його буде нижчою, ніж у представлених раніше аналогів.

Сфера застосування гібридного джерела енергії

Пристрій можна буде використати в автомобілебудуванні та в сфері створення залізничного транспорту, оборонній промисловості та медицині, у виробництві електроніки побутового вжитку та енергетиці в цілому.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.