(Не) чиста атомна енергетика. Чи справді атом – це найкращий вихід?

0
341


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)
Правда ли атомная энергетика безопасна?

Є два поширених міфи: атомний кіловат коштує 50 копійок, а ядерна енергетика – найбільш екологічна. Суть в тому, що сама АЕС не має таких вихлопів, як ТЕС. До неї не потрібен постійний підвіз такої кількості палива, а викид радіонуклідів при спалюванні вугілля шкодить значно сильніше ніж радіація від АЕС. Але реальна ситуація зовсім інша. Особливо для України.

Ядерне паливо

ВЕС та СЕС не потребують розривати велетенські кар’єри, шахти й забруднювати великі території відходами. Не варто забувати, що видобуток ядерного палива дуже схожий на видобуток вугілля або заліза, й приносить схожу шкоду навколишньому середовищу.

Добування ядерного палива

Збагачення кремля

Ядерне паливо також необхідно збагачувати, що можуть робити лише п’ять компаній в світі. З них Україна співпрацює з американським Westinghouse, й в куди більшій степені російським Росатомом. Ця співпраця означає повне обслуговування реакторів, а не тільки закупівлю тепловиділяючих елементів. Тому важко не зв’язати збільшення кількості аварій на АЕС україни в 5 разів за останні роки з тим, що на стратегічних об’єктах працюють російські інженери. Лише за перші 5 місяців 2016 року відбулось 9 аварійних зупинок реакторів.

Енергоблоки – не вічні

Ще одним фактором є необхідність постійного продовження строків експлуатації енергоблоків, що може коштувати 4-6 мільярдів для енергоблоків сукупною потужністю 1 ГВт. За ці кошти можна побудувати СЕС потужністю до 600 МВт з нуля. Або придбати 20 тисяч комплектів 30-ти кіловатних СЕС. До того ж, СЕС не можуть призвести до ядерної катастрофи, як з чорнобильською АЕС, яка до сих пір потребує щорічних виділень з бюджету на соціальні виплати та обслуговування самої станції.

Утилізація

Також ядерне паливо потребує утилізації. І тут україна співпрацює з країною-агресором, й виплатила їй за останні 10 років більше 1,5 мільярда доларів. Але плани по створенню власного сховища використаного ядерного палива дозволить зменшити ці витрати.

50 копійок за кіловат – хто має такий тариф?

Складаючи всі фактори разом, вартість атомного кіловата має набагато перевищувати ціну в 168 копійок. І єдиною причиною того, що український атом залишається досить дешевим – це те що Україна отримала енергоблоки у спадок й не робила початкових інвестицій. Але з урахуванням побудови нових АЕС ціна має бути значно вище.

Насправді отримати тариф в 50 копійок за кВт*годину можна з сонячної панелі. Для цього комплект сонячної електростанції на 30 кВт вартістю 250 тис.грн повинен пропрацювати лише 9-10 років по 5 годин на добу. При цьому гарантія на інвертор такого комплекту складає 5 років, а гарантія на самі сонячні панелі складає аж 25 років. А загальна площа сонячних панелей складатиме 160 квадратних метрів під які достатньо лише 2х соток дачної ділянки.

Це при умові, якщо ви будете споживати всю електроенергію не продаючи її по зеленому тарифу. Тобто не будете ще на цьому заробляти.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.