Недорогі сонячні панелі з олова і перовськіту

0
322


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Широко доступне і недороге олово могло б значно знизити вартість сонячних батарей, зменшивши забруднення навколишнього середовища завдяки меншій токсичності в порівнянні зі свинцем, використовуваним в даний час.
Дослідники з США та Великобританії проводять експерименти з використання олова замість свинцю у виробництві сонячних батарей, що перетворюють світлову енергію прямо в електричну. Перовськіт – це мінерал, що складається головним чином з титанату кальцію, чия будова ідеально для використання в сонячних батареях. Основна розробка перовскітних сонячних батарей заснована на поглинанні сонячного світла свинцем. Однак, нові дослідження віддають перевагу використанню олова за його меншу токсичність.

«Олово є в надлишку і воно дешеве. Його використання в сонячних батареях могло б знизити ціну, зменшивши кількість геополітичних питань, пов’язаних з постачанням сировини ».- зазначає Тіна Кейсі в Clean Technica, друкарська про стабільність і нових матеріалах.

Сонячні батареї швидко стають глобальним продуктом. Незважаючи на те, що ціни на сонячні батареї сильно розрізняються залежно від їх типу та ефективності, в цілому вони стають більш доступними. Згідно Cost of Solar сонячні батареї стали дешевше наполовину в порівнянні з 2000 роком і в 100 разів – з 1977 р Сьогодні вартість одиниці потужності дорівнює 70-73 центів за 1 Вт. Установка і отримання дозволу на експлуатацію може підвищити ціну до 4,72 доларів за 1 Вт.

Одним з досліджень по використанню олова в сонячних батареях для зниження їх вартості займаються розробники в Північно-Західному Університеті Іллінойсу. Їх дизайн нового елемента сонячної батареї складається з п’яти шарів. Перший шар – пропускає світло скло. Другий шар – діоксид титану. Потім йде лист олова. За ним – електронна схема. Останнім йде золоте покриття, яке формує задній контактний електрод фотоелемента.

«Відмова від використання свинцю в дуже перспективному типі сонячних батарей є проривом» .- заявив Меркурій Г. Канатцідіс, фахівець з неорганічної хімії, який вивчає олово. – «Олово дуже підходящий матеріал. І ми показали, що він працює в складі ефективної сонячної батареї ».

Вчені з Великобританії провели подібні експерименти з використанням олова в перовскітних сонячних батареях і також повідомляють про успіх.

«Демонстрація сонячних батарей, які використовують перовскіт на основі олова, з’явилася чітким показником можливості створення хороших сонячних батарей, які містять свинець. Цим відкрилася можливість використання подібних металів в перовскітних структурах, що веде до безлічі нових напрямків досліджень для знаходження їх оптимальних поєднань. »- Заявив Генрі Снайт, головний автор дослідження, опублікованого в журналі Energy & Environmental Science.

Одним з недоліків використання олова замість свинцю в сонячних батареях є їх менша ефективність. Команда вчених з Великобританії повідомила, що їх прототип показав близько 6 відсотків ефективності в перетворенні сонячного світла в електрику. Проект американських учених показав приблизно ті ж результати. Британські дослідники вважають, що сонячні батареї цього типу в міру розробок можуть досягти ефективності близької до 20%. Лідируюча в даний час технологія сонячних батарей має ефективність близько 25%

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.