Неймовірне майбутнє: 22 приклади енергетики майбутнього

0
1370


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Безсумнівно, у міру того як викопне і ядерне паливо вважають все більш брудним і непотрібним, росте попит на більш екологічні і безпечні відновлювані джерела енергії. Сонце, вітер, вода, біомаса, хвилі і приливи, температура планети — все це надає барвисті альтернативи поновлюваних джерел енергії. Аттіла Негі зібрав колекцію прикладів неймовірного використання відновлюваної енергії та спроб її приборкати за останні кілька десятиліть. Про деякі з них ви ніколи не чули раніше.

Айванпа

Розташована в пустелі Мохаве в 70 кілометрах на північний захід від Лас-Вегаса, Ivanpah Solar Electric Generating System являє собою робочий проект по збору сонячної теплової енергії. Потужність об’єкта — 392 мегавата, використовує він концентровану сонячну енергію. 173 500 дзеркал з геліостатами розтягнулися на 14 квадратних кілометрів, фокусуючи сонячну енергію на котельнях, розташованих на вершинах трьох сонячних веж, в яких народжується пар, що обертає звичайну парову турбіну. Цей проект — побудований Bechtel, що належить NRG Solar, Google і BrightSource Energy, — в даний час є найбільшою робочої сонячної теплової установкою в світі.

Уарзазат

Вид з повітря на сонячний завод в місті ouarzazate, центральне Марокко. Найбільший у світі сонячний завод використовує фотовольтаїку, отримуючи користь з пекла Сахари.

Офіс AGL Docklands

Сонячні панелі можна побачити на даху офісу Docklands AGL Energy в Мельбурні, Австралія. Сонячна система на даху покриває 20 000 квадратних метрів і виробляє близько 110 000 кВт·год електроенергії на рік.

Сонце Вегасу

Це 102-акровая 15-мегаваттная станція Solar Array II Generatin Station на авіабазі ВПС США Нелліса в Лас-Вегасі, штат Невада. У поєднанні з 13,2-мегаваттным проектом Nellis Solar Star, завершеним в 2007 році, Нелліса став найбільшої сонячної фотовольтаїчної системою Департаменту оборони США. Під час денних сонячних годин два сонячних поля в сумі задовольняють майже всі бази потреби в енергії, або 42% від усіх вимог з електрики. Енергія масиву, яка не використовується, йде в сітку NV Energy і назад в місцеву громаду.

Фотовольтаїчні панелі

Фотовольтаїчні комірки покривають 426 квадратних метрів 70-метрового південного фасаду будинку з апартаментами в Берліні, Німеччина. Фотовольтаїчні комірки замінюють звичайні фасадні плити і виробляють близько 25 000 кВт·год. сонячної електрики в рік, яке йде в громадську мережу і на харчування веж-близнюків. Це допомагає знизити операційні витрати, які б’ють по кишені резидентів.

PS10

Сонячний завод PS10 в Санлукар-ла-Майор за межами Севільї, Іспанія, був першою комерційною сонячної вежею у світі, побудованої іспанською компанією Solucar. Він може забезпечити електрикою до 6000 будинків.

Невелика сімейна ГЕС

Сім’я Шнайдером (засновників Natel Energy) встановила невелику ГЕС на існуючому, але раніше не механізованому зрошувальному каналі в Мадрасі, штат Орегон. Станція виробляє електрику з допомогою двигуна Schneider Linear Hydri Engine. Один з перших у своєму роді таких проектів і незабаром був куплений компанією Apple, щоб допомогти вирішити енергетичний питання на одному з дата-центрів.

Геотермальна електростанція ICE

Це градирні для геотермальної електростанції, якою управляє Costa Rican Electricity Institute (ICE). Компанія вирішила здобувати все електрику для нації з джерел відновлюваної енергії 80 днів поспіль вже в 2015 році, використовуючи ГЕС і поєднання вітряної, сонячної і геотермальної енергії.

Наземні вітряні ферми

У 2015 році вітряна індустрія встановила більше виробляють електрику вишок, ніж будь-яка інша енергетична індустрія в Америці. San Gorgonio Pass Wind Farm (нижче) — це одна з трьох великих вітряних ферм в Каліфорнії, що включає більше 3000 вітряних турбін, що виробляють 615 МВт поновлюваного електрики.

Наводні вітряні ферми

Європа — світовий лідер з будівництва вітряних ферм поблизу своїх берегів. Londo Array — це найбільша наводная вітряна ферма, яка почала працювати 8 квітня 2013 року в 20 кілометрах від берега Кент і Ессекс, Англія. Максимальна потужність ферми — 630 МВт — забезпечується 175 турбінами, і її достатньо, щоб живити 500 000 будинків.

AK-1000

AK-1000 — одна з найбільших турбін приливної енергії в світі, розроблена Atlantis Resources. У висоту вона двадцять з гаком метрів, важить — 1,3 тонни, а випробовувалася біля узбережжя Оркні в Шотландії. По завершенні проект MeyGen — найбільший в світі приливно-паровий проект і масив з 269 AK-1000 — як очікується, буде виробляти до 398 мегават енергії, достатньої, щоб забезпечити харчуванням 200 000 будинків, або половину Шотландії.

Тепло з глибин

sibczl9jpogrpamt20n6

Станції по використанню геотермальної енергії добувають її глибоко з надр землі. Як, наприклад, станція Salton Sea, штат Каліфорнія, розташована на півдні розлому Сан-Андреас. Ця станція знаходиться біля геотермального поля родовища Солтон, де досягають температури 360 градусів за Цельсієм на глибині 1500-2500 метрів.

Лавова любов

Геотермальна енергетична станція Nesjavellir (NGSP) — це друга за розмірами геотермальна станція в Ісландії, розташована біля Тингвеллира та вулкана Хенгилл. Станція виробляє близько 120 МВт електричної енергії та подає 1100 літрів гарячої води (82-85 градусів) в секунду.

Krafla — це 60-мегаваттная геотермальна энергостанция біля вулкана Крафла в Ісландії. Вона видобуває тепло більш ніж з 30 свердловин.

Енергія стічних вод

Новий дата-центр в США виробляє електрику для своїх серверів цілком з поновлюваних джерел, перетворюючи біогаз з заводу по обробці стічних вод в електрику і воду. Siemens реалізувала цей пілотний проект, який почав працювати в 2014 році, разом з Microsoft і FuelCell Energy.

Перетворювач енергії хвиль Pelamis

Розроблений шотландською компанією Pelamis Wave Power, перетворювач енергії хвиль Pelamis — це технологія, яка використовує рух хвиль на поверхні океану для вироблення електрики. Схожа на змію машина складається з з’єднаних сегментів, які згинаються у міру проходження хвиль, і цей рух виробляє електрику. Перша хвильова машина, що виробляє електрику на воді, була підключена до британської енергомережі в 2004 році. Тепер компанія зосередила свої зусилля на новій машині P2, яку відчувають в Оркні, Шотландія, з 2010 року.

TidGen

TidGen Power System, розроблена Ocean Renewable Power Company, повинна виробляти чиста електрика припливів і глибоководних річок. Четырехтурбинная установка опускається на дно океану, використовуючи або зафіксовану на глибині раму, або плавучу систему швартування, що визначає стан води. В залежності від пікової швидкості потоку, ємність турбін TidGen за паспортом може досягати 600 кВт.

SeaGen

SeaGen — це перша в світі комерційна станція, що виробляє електрику з енергії припливів. Введена в експлуатацію в 2008 році, 1,2-мегаваттная станція знаходиться в протоці природної гавані Стрэнгфорд-Лох в Ірландському морі і може забезпечити електрикою до 1500 будинків. Енергію виробляють два гігантських підводних ротора, рухомих потужними водяними потоками по 20 годин на день, під час припливів і відливів.

Azura

Azura — це пристрій, що працює на енергії хвиль, який проходить випробування в гавайському корпусі морпіхів ВМС США. На відміну від інших технологій на енергії хвиль, Azura виділяє енергію як вертикальних, так і горизонтальних рухів хвиль і може виробляти 20 кіловат енергії.

WS-4

Чотири вітряної турбіни з вертикальною віссю обертання (WS-4B) з гвинтовим ротором Savonius на станції Та Чжиньшан в Китаї. 4B добре підходить для масштабного розгортання в суворих вітряних умовах у віддаленій місцевості або на воді, якщо необхідний електричний вихід середньої потужності.

Провісники нової епохи

Вітряні турбіни з вертикальною віссю типу Дарині на вітряну фермі Altamont Pass в Північній Каліфорнії — одні з перших в США. Ця вітряна ферма складається з майже п’яти тисяч відносно невеликих різних типів вітряків загальною потужністю 576 мегават, що виробляють 125 мегават в середньому і 1,1 терават-годин щороку.

Рік штопору

Ця компактна вітряна турбіна була розроблена Університетом штату Клівленд для Клівленда і виробляла електрику з 2012 по 2013 рік. 15 метрів висотою 6 метрів шириною, ця турбіна служила в випробувальних цілях, використовуючи п’ять вітряних турбін поменше, розміщених у своєрідному «штопоре» з жорсткого пластику, що підвищують вироблення енергії при невеликих швидкостях вітру.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.