Невикористаний потенціал енергії води в Україні

0
2194


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (2 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Гідроенергетики має частку 8% в енергетичному балансі нашої країни. В Україні досі залишається відкритим питання збільшення використання водної енергії як частини енергетики майбутнього. З кожним роком ситуація, пов’язана з викидами газів у атмосферу, загострюється. Саме енергія води разом з іншими видами альтернативних енергоносіїв може зменшити шкідливий вплив на навколишнє середовище.

60% потенціалу енергії води використовується завдяки великим ГЕС і у т.ч. Дніпровського каскаду. Інші 40% потребують реалізації. Це стане можливим, якщо будуть споруджені нові та реконструйовані уже існуючі потужності малих гідроелектростанцій.

У загальному гідропотенціалі України ресурси малих річок складають 28%. Завдяки їх використанню досягається значна економія палива та інших класичних видів енергетичних джерел. На думку експертів USAID, це стимулюватиме децентралізацію енергосистеми та вирішить багато проблем, пов’язаних з енергопостачанням віддалених районів.

До МГЕС за класифікацією належать ГЕС з потужністю 1-10 МВт, міні-ГЕС – 200-1000 кВТ, мікро-ГЕС – не більше 200 кВт. Фахівці оцінюють потенціал МГЕС у понад 3 млрд кВт/год. Варто додати, що більшість таких об’єктів розміщені саме у Карпатському регіоні.

Впродовж наступних чотирьох років планується підняти потужність МГЕС до 700 МВт. Держава прийняла для стимулювання будівництва відповідні закони, які стосуються питань використання альтернативних джерела енергії загалом, зеленого тарифу тощо.

Розвинені країни світу досягли значного рівня використання енергоджерел з малої гідроенергетики. До прикладу, якщо оцінити ситуацію у сусідній Польщі, то можна зрозуміти, що на тій території є менш сприятливі природні умови для налагодження роботи ГЕС. Для Польщі характерний рівнинний рельєф, але щороку там виробляється 2000 ГВт енергії. Щороку 750 зареєстрованих МГЕС виробляють електрику для потреб населення. Є також 128 великих ГЕС (2146 МВт).

Як бачимо, енергія з води є чистою і дешевою. Варто використовувати і вдосконалювати технічний потенціал, щоб стабілізувати її видобування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.