Ні смітникам: у Херсонській області побудували сонячну електростанцію потужністю 7,68 МВт, в планах ще дві

0
81


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

У місті Берислав, що на Херсонщині, вперше побудували сонячну електричну станцію потужністю 7,68 МВт, з назвою “Таванська-2”.

Згідно «Таврійським вістям», сонячна електростанція, яка працює на місці звалищ на північному сході Берислава, побудована об’єднанням компаній “Рентехно”. Вона була запущена в експлуатацію в 20-х числах січня.

Як заявив один із засновників промислового об’єднання компаній “Рентехно” Дмитро Лукомський: «Нова електрична станція «Таванська-2» зібрана з 30382 фотонних електричних елементів Q. POWER G5-270 Wp, кожен з яких має потужність 0,27 кВт».

Зі слів фахівця: «Електростанція спроектована за допомогою стринговых інверторів і полікристалічних елементів з кремнію. Інвентори зібрані в комплекси, підключені до спеціальних трансформаторів, об’єднаних в підстанції 0,4/10 кВ. Вся комплектація зроблена як українськими, так і іноземними фахівцями».

Сонячна електростанція “Таванська-2” приблизно буде виробляти 10942 МВт-год енергії щорічно.

Гендиректор промислового об’єднання компаній “Рентехно” Євген Ладніч зазначив, що дана СЕС – перший подібний проект з повним обсягом зроблених робіт. «Альтернативні види енергетики – передова сфера діяльності, особливо, якщо брати до уваги затверджений до 2030 року “зелений” тариф. Терміни повної самоокупності електростанції повинні скласти близько п’яти років», – додав гендиректор.

Шестимісячне будівництво електростанції обійшлося в суму близько 9 млн доларів. За цей час близько сотні бериславців і жителів найближчих населених пунктів були забезпечені робочими місцями.

Мер міста Олександр Шаповалов зазначив: «Берислав остаточно позбувся від величезних сміттєзвалищ і плюс до цього, кожен рік до бюджету міста буде надходити 600 тис. гривень плати за землю, взяту в оренду. Це 10% від надходжень, і вони матимуть величезний вплив на майбутню фінансову незалежність регіону. Є надії, що інвестори докладуть зусиль до реалізації міських соціальних проектів».

Даний проект є прикладом для багатьох українських міст і сіл. Неодноразово в мережі з’являлися відомості про зведенні якого-небудь корисного для країни виробництва на місці колишнього звалища. Будь то сонячна електростанція або форелева ферма, перспектива перетворення звалищ на території України на виробництва державного масштабу з кожним роком зростає і обіцяє нашій країні світле майбутнє.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.