Німці винайшли механічне Сонце, яке забезпечить людство воднем

0
147


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Група вчених з Німеччини створила штучне світило, що не має аналогів у світі. Винайдене німцями «Сонце» має стати генератором екологічного палива і дозволити людству відмовитись від продуктів нафтопереробки. Новітній надпотужний пристрій був зконструйований спеціалістами центру авіації та космонавтики. Розташоване «штучне Сонце» неподалік міста Кельн.

За попередніми підрахунками загальна вартість винаходу складає близько чотирьох мільйонів доларів. Установка складається з 149 потужних освітлювальних приладів.

Принцип роботи «Сонця» полягає у тому, що промені від прожекторів направляються в одну точку – на спеціальну пластинку. Поверхня пластини вироблена з надміцного матеріалу та має розмір 20×20 см. Вражає той факт, що під час роботи установки, вироблена енергія перевищує в 10 000 разів кількість сонячної енергії, що потрапляє на поверхню землі в природному середовищі. Під час роботи установки температура навколо неї сягає трьох з половиною тисяч градусів Цельсія.  Якщо ставити у порівняння температуру доменної печі, то вона в 2-3 рази нижча, ніж під час роботи «штучного Сонця».  Керівник групи винахідників стверджує, що людина, потрапивши до кімнати, де працює установка, згоріла б за мить.

Створення даної установки зумовлене прагненням вчених розробити надпотужний концентратор сонячного світла, задля вироблення з його допомогою водневого палива. Електростанції, які використовують спеціальні дзеркала для акумуляції енергії сонця, продемонстрували чудові показники продуктивності. Функціонування таких станцій відбувається завдяки тепловій енергії сонячних променів. Сонячне тепло допомагає виробляти пару, що приводить до руху генеруючі електрику турбіни. «Штучне Сонце», на думку німецьких вчених, дозволить отримати з концентрованої пари водень для подальшого використання його у якості палива. Величезні масштаби установки зумовлені тим, що для переведення літаків та автівок на водневе паливо, необхідно виробити доволі значний його об`єм.

Слід зазначити, що робота «Сонця» потребує немалих затрат електроенергії. Протягом 4-х годин вона споживає стільки ж енергії, скільки сім`я з 4-х людей протягом року.

Наразі вчені працюють над тим, аби здешевити процес експлуатації установки та сподіваються, що у найближчому майбутньому людство зможе відмовитись від шкідливого палива та перейти на екологічне.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.