Нова ступінь в енергоефективності Прикарпаття

0
347


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Прикарпаття з давніх часів славиться своїми чудовими природними красотами і вражаючими просторами долин і пагорбів. У зв’язку з кліматичними умовами, що сприяють продуктивному розведенню різної живності, поголів’я великої рогатої худоби за своєю кількістю у всі часи займало лідируючі позиції по Україні.

З недавніх пір гостро стало питання переробки відходів, що виникли в процесі тваринницької діяльності, і нешкідлива для довкілля утилізація їх. Раніше на території області в Коломийському районі функціонував завод, що спеціалізується на подібній переробці біоматеріалу, але в даний момент він не активний.

jiklujtrfghfСтрімкий розвиток сільськогосподарського сектору відповідно спричинило значне розширення господарств і фермерств. За словами заступника голови Івано-Франківської ОДА Паранюк Ярослава, область гостро потребує подібного роду підприємств по боротьбі з відходами вже близько двох-трьох років.

Пропозиція запустити в Івано-Франківській області завод з переробки та подальшої утилізації біологічних відходів надійшло від «АРВІ Україна». Компанія висловила зацікавленість в очищенні господарств та екосистеми області вцілому, за допомогою вторинної переробки біоматеріалу і його подальше знищення з дотриманням усіх санітарних норм і зооветеринарних показників.

Процес повної фінансової окупності завершиться за прогнозами аналітиків через шість-сім років. Загальна вартість проекту складає понад 15 мільйонів євро.

Питання утилізації біологічних відходів турбує людство не перший рік. Враховуючи практику багатьох європейських країн у цій сфері, можна стверджувати з повною впевненістю, що безпечна для навколишнього середовища утилізація біовідходів більш ніж реальна.

З явною перевагою, в гонці країн за кількістю виробленого з відходів газу біологічного походження, перемагає Німеччина. У цій країні давно оцінили шлях переробки та утилізації біовідходів, який дозволяє отримувати під час процесу електроенергію. Процес полягає в безповітряній ферментації органічних сполук. Впровадження подібних нововведень в енергетику країни дозволяє неухильно просуватися до явної енергетичної незалежності.

Завод, який планується запустити в Прикарпатті, буде працювати трохи в іншому напрямку. Він буде покликаний переробляти відходи тваринництва, отримуючи в результаті різні жири високої якості і борошно з кісткової і м’язової тканини. Для збереження та очищення навколишнього середовища це виробництво зіграє позитивну роль.

Спираючись на досвід країн Європи, можна говорити про те, що зведення на даній території заводу з вироблення електроенергії з біогазу є цілком передбачуваною подією. Таким чином в Україні позначилася досить значна сировинна база для альтернативної енергетики країни вцілому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.