Нові сховища сонячної енергії зможуть зберігати зібрані ресурси до 18 років

0
197


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Сонячна енергія – один із найчистіших енергоресурсів, що дозволяють без втрат замінити традиційні джерела струму. Вона нескінченна, доступна будь-якої миті, не вимагає складних перетворень. Люди вже давно навчилися вловлювати енергію сонця та трансформувати її з урахуванням власних потреб. Розвиток альтернативної енергетики відбувається постійно і повсюдно. З кожним роком з’являється все більше відкриттів та актуальних рішень.

Технологічний Університет Чалмерса (Швеція) та Шанхайський університет, наші дні. Науковці розробляють проект нової системи. Вона здатна не просто збирати сонячну енергію та перетворювати її. Основна мета даної установки – накопичення та зберігання енергії сонця. Термін зберігання – 18 років. Скористатися ресурсами можна будь-якої миті і в будь-якому необхідному обсязі.

Мета – створення електроніки, що самозаряджається

Команда вчених і раніше видобувала теплову енергію з енергії сонця. Але тепер у лабораторії вдалося досягти нових результатів. Вченими було створено систему, здатну виробляти електроенергію при підключенні до термоелектричного генератора. Такий успіх дозволить продовжувати дослідження, основною метою яких є розробка самозарядних від сонячних джерел електроприладів.

Цей метод є принципово новою розробкою. Завдяки знахідці шведських та китайських учених вдалося використовувати сонячну енергію незалежно від погодних умов, часу доби та інших зовнішніх факторів. Закрита система функціонуватиме і вдень, і вночі у будь-якій точці земної кулі. При цьому вдасться уникнути попадання вуглекислого газу до навколишнього середовища.

Основою розробки стала технологія MOST (Molecular Solar Thermal Energy Storage Systems). Вона розроблена співробітниками із Швеції. В основі технології – молекула, що змінює свою форму при взаємодії із сонячними променями.

“Шведське сонце” з розумних молекул

Після підтвердження своїх припущень та створення молекули, здатної утримувати заряд сонячної енергії, вчені шведського університету поділилися напрацюваннями з колегами з університету Шанхаю. Саме тут згодом було вивільнено сонячну енергію з молекули та перетворено на електричний струм. Для досягнення результату китайськими вченими було створено спеціальний генератор. Можна говорити, що молекула “шведське сонце” вирушила до іншого кінця Землі щоб одержати нового статусу – перетворення її у електрику.

Генератор, створений китайськими фахівцями, це дуже тонкий чіп. Його можна вбудувати в різні електроприлади, у тому числі:

  • компактні навушники;
  • смарт-годинник;
  • смартфони та ін.

Перші експерименти показали – ідея справді працює. Розробка дозволить створювати відновлювану енергію без шкідливих для довкілля викидів.

Проект практично повністю доопрацьований і сьогодні вже реалізовані системи для зберігання сонячної енергії з її можливим порційним вивільненням для зарядки гаджетів. У планах дослідників – створення стабільних систем, які можна буде використовувати для опалення будинків та вирішення інших енергетичних завдань. Робота ведеться над оптимізацією системи, збільшенням енергетичної потужності, підвищенням рентабельності таких сонячних акумуляторів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.