Новий літаючий електромобіль Terrafugia TF-X стане реальністю в 2018 році

0
292


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Всі люди, які стежать за новинами і подіями в області літаючих автомобілів, задаються питанням, коли ж, нарешті, все це перейде з розряду наукової фантастики в розряд реальних повсякденних речей? Одним з лідерів цього напрямку є відома компанія Terrafugia, фахівці якої зараз займаються розробкою та виготовленням першого дослідного зразка нового безпілотного літаючого автомобіля серії TF-X. Перші польоти цього зразка почнуться в 2018 році, а до 2025 року компанія Terrafugia планує почати дрібносерійне виробництво таких автомобілів.

1

Гібридний літаючий автомобіль TF-X дуже схожий на високотехнологічний 4-місний седан. Крім цього, автомобіль обладнаний складними крилами з двома електродвигунами на кожній зі сторін. Ці двигуни приводяться в дію енергією, що виробляється електрогенератором, зв’язаних з двигуном внутрішнього згоряння. Як і у самого першого прототипу TF-X, так і нового апарату, крила можуть розкладатися горизонтально під час підготовки до польоту і приймати вертикальне положення при їзді по поверхні.

2

Додаткові пропелери забезпечують автомобілю TF-X можливість зльоту і посадки на будь-який короткий ділянку дороги, для цього вже більше не буде вимагатися злітно-посадкова смуга досить великої довжини. Під час польоту автомобіль зможе розвивати швидкість в 320 кілометрів на годину (200 миль на годину), а палива та енергії вистачить на подолання дистанції в 800 кілометрів (500 миль).

Якщо першим дослідним зразком літаючого автомобіля TF-X керувала людина, якій для цього була потрібна ліцензія пілота, то другий варіант автомобіля буде вже напівавтоматичним. Людині, яка буде виступати тепер уже в ролі пасажира, буде необхідно ввести в систему управління кінцевий пункт призначення і дозволити автомобілю почати рух. Природно, в разі чого людина має можливість змусити автомобіль здійснити екстрену посадку або перервати процес посадки в разі виникнення непередбаченої ситуації.

3

В даний час компанія Terrafugia вже отримала всі необхідні дозволи від американської комісії FAA, що дозволяють їй проводити льотні випробування автомобіля TF-X, хоча процес його створення перебуває в самому розпалі. Завдяки максимальному рівню автоматизації навіть в ручному режимі польотом автомобіля TF-X буде управляти набагато легше, ніж управління легким літаком відповідного класу. Керування автомобілем в польоті не буде сильно відрізнятися від управління ним під час звичайної їзди по дорозі. Власники літаючих автомобілів TF-X зможуть здійснювати поїздки і польоти на ньому, маючи звичайні водійські права, хоча для допуску їм все ж таки доведеться пройти короткий курс навчання.

І на закінчення слід зазначити, що після того, як літаючий автомобіль Terrafugia Transition стане на рейки дрібносерійного виробництва, його кінцева вартість становитиме близько 279 тисяч доларів. Так що ентузіастам цієї справи доведеться почекати деякий час, коли такі автомобілі стануть повсякденною річчю і їх вартість буде порівнянна з вартістю звичайних автомобілів, якщо таке коли-небудь взагалі відбудеться.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.