Новий рекорд: висота вітрогенератора від німецької компанії Max Bögl Wind складає 264,5 м

0
125


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (3 голос(-ів), середній бал: 8.67 з 10)

Відома компанія з Німеччини Max Bögl Wind побудувала найвищий вітрогенератор у світі. Висота вежі складає 178 метрів, а загальна разом із лопатями – 264,5 метри. Вітрогенератор-рекордсмен розташований неподалік від Штутгарту. Представники компанії стверджують, що кожен метр вітрогенератору збільшує ефективність роботи майже на 1%. Це стало можливим за рахунок більш сильніших потоків вітру та зниження турбулентних завихрень. Раніше ми вже писали про структуру вітрогенератора.

Конструкція вітрової установки від Max Bögl Wind

В майбутньому планується будівництво ще трьох вітрогенераторів, які будуть мати меншу висоту, а їхні вежі досягатимуть 155 метрів. Всі вітряки будуть мати однакові генератори потужністю 3,4 МВт, тобто сукупна потужність складатиме 13,6 МВт. Щорічно вся система зможе виробити 10500 МВт⋅год. Можливий коефіцієнт використання енергії вітру складатиме 34,4%.

Варто зазначити, що проект не відрізняється стабільністю генерації, але розробники вирішили цю проблему за допомогою «водяної системи накопичення енергії». Що це означає? Водонапірна вежа висотою в 40 метрів виступає в ролі сховища. Надлишок енергії буде використаний для закачування води в вежу, при необхідності вода буде спускатися через лопаті гідрогенераторів. Водонапірна вежа розрахована вміщувати до 70 МВт⋅год. Експерти вважають, що нова водонапірна система буде мати значну вищі показники енергоефективності. Зазначається, що система буде швидкою та зможе перемикатися між режимом накопичення та виробництва за якість 30 секунд.
Вартість проекту – 70 мільйонів євро, строк окупності складає 11 років (6,5 мільйонів євро доходу щорічно). Вітрогенератор запрацює уже в цьому році.
Компанія Max Bögl Wind весь час конкурує з датською компанією Vestas. Остання планує установити прототип вітряка з конструкцією LDST (вежа великого діаметру із сталі) і висотою в 241 метр. В майбутньому вітряки будуть конкурувати по висоті з хмарочосами.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.