Новий винахід учених – батарейка, створена з ядерних відходів

0
222


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Наразі науковці, провівши ряд серйозних дослідницьких робіт, стверджують, що чисту енергію можливо отримати з відходів від ядерних електростанцій. Утилізація такого виду небезпечних сполук вимагає достатньо великих капіталовкладень та дуже шкодить екології.

Група винахідників з Брістольського університету підтвердили можливість використання ядерних відходів, створивши на їх основі батарейку.

Головна ідея винаходу полягає у розміщенні поряд із джерелом радіоактивного випромінювання штучного діаманту. При таких умовах взаємодія обох компонентів спричиняє появу електричного струму.

csdfg

Для демонстрації своєї розробки вчені використали у якості джерела радіоактивного випромінювання нікель-63. В подальшому замість нього планують використати ізотоп вуглець-1, який найчастіше застосовують в умовах атомних електростанцій в складі графітових блоків.

Провідний спеціаліст університету професор Том Скотт стверджує, що даний винахід здатен вирішити проблему утилізації небезпечних відходів.

sdfbghjОкрім того, виготовлення батарейок такого роду – це практично гроші з повітря, адже на території Великобританії знаходиться майже сто тон відходів, які являються відпрацьованою сировиною. Графіт, що знаходиться у складі ядерних відходів, цілком може стати матеріалом для виготовлення батарейок.

Батарейки, що функціонують завдяки радіоактивним відходам, схожі на батарейки лужного типу. Традиційна батарейка (АА) має вагу 18-19 грамів та енергетичну щільність в близько 700 Дж на годину. Кількості енергії в ній достатньо на добу користування. Батарейки на ядерній сировині вміщують один грам вуглецю 14. Вони здатні давати 15 Дж енергії на добу. Така продуктивність була розрахована приблизно на 6 років. Якщо підрахувати енергетичну ємність винаходу, то вийде близько трьох ТДж енергії.

За словами вчених, використання їх винаходу буде найбільш доцільним у космічних приладах, дронах або серцевих стимуляторах.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.