Новітня сонячна електростанція в передмісті Дніпра

0
224


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

У Дніпропетровській області введена в експлуатацію друга за рахунком електростанція, що працює від сонячного випромінювання. Адміністрація області акцентує увагу на тому, що у найближчих планах розвитку альтернативної енергетики на Дніпропетровщині значиться зведення ще як мінімум трьох подібних об’єктів.

Головною метою активного впровадження таких інновацій є досить несприятлива екологічна ситуація. Робота однієї сонячної електростанції значно знижує рівень СО2 в повітрі (зменшення кількості викидів вуглекислоти в зовнішнє середовище на 3000 тонн).

Нова електростанція розташована в смт Підгороднє. Велика кількість сонячних панелей фіксуються на металевому каркасі і складають основу всього виробництва електроенергії. Конструкція з сонячних батарей з’єднана з інверторами (перетворювачами електричного струму), які розташовуються на площі 4 га у вигляді рядів.

pr21-01-1-270x145

Директор електростанції Гордєєв Юрій повідомляє, що на даному етапі загальна потужність станції становить трохи більше 1500 кВт/год.

Цієї кількості цілком достатньо, щоб повністю забезпечити електрикою кілька тисяч житлових будинків.

Електростанція здатна повноцінно працювати при будь-яких погодних умовах. Дощ чи сніг не є факторами зниження продуктивності. Найбільш підходяща температура знаходиться в діапазоні від +20 до -25 градусів Цельсія. Нульові показники виробництва електростанція має тільки в нічний час. Похмура погода здатна знижувати продуктивність приблизно на половину.

Потужність виробництва забезпечують понад 6,5 тисяч фотоелектричних модулів у складі електростанції. Розміщені модулі на спеціальних конструкціях у вигляді столу. До кожного з них приєднаний інвертор, який виконує ряд важливих функцій:

– перетворення постійного струму в змінний;

– регулювання роботи станції в цілому;

– зберігання даних про функціонування системи та їх передача за допомогою бездротових каналів зв’язку;

Розробники проекту електростанції акцентують увагу на тому, що для даного виробництва були обрані багатофункціональні новітні моделі інверторів, випущених компаніями зі світовим ім’ям. solnechnyie-batarei

Інновацією, якій немає аналогів в Україні, є використання поворотних столів-трекерів в роботі Дніпропетровської сонячної електростанції. Використовуючи гідравлічний привід, дії якого регулюються спеціальною програмою, столи без сторонньої допомоги займають оптимальне положення щодо сонця. Електростанція загалом налічує 24 таких столів. Інші столи мають стандартну конфігурацію і встановлюються вручну під кутом. Найбільш продуктивний кут нахилу пристрою для даного регіону складає 30 градусів. Встановлені у такому положенні столи залишаються незмінними протягом всього року. Столи-трекери, у свою чергу, змінюють кут нахилу в залежності від сонячної активності. До того ж трекери оберігають себе від небезпечних погодних умов: якщо швидкість вітру перевищує позначку в 18-20 м/с, то високотехнологічні установки в автоматичному режимі розташовуються горизонтально. Така функція дозволяє уникнути пошкоджень під час грози та сильного вітру.

Персонал Дніпропетровської СЕС представлений шістьма працівниками. Так як процес вироблення електроенергії автоматизований, немає потреби в більшій кількості людей, які обслуговують станцію. Надалі планується підвищити потужність сонячної електростанції до 6 Мвт.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.