Нульові будинки: проекти майбутнього

0
250


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Останнім часом у всьому світі все більшу популярність набувають енергозберігаючі споруди, які отримали назву «нульові будинку».
І справа навіть не в їх естетичної привабливості і бажання віддати данина модним тенденціям. Все більш гостро в світі постає проблема дефіциту енергії та зростання вартості її споживання, а дані будинки, якраз дозволяють ефективно економити.
За своїм визначенням «нульові будинку» дозволяють звести до нуля рівень залежності будинків від зовнішніх джерел постачання теплової і електричної енергії для забезпечення роботи всіх їх систем життєзабезпечення.
Всі види енергії виробляються автономно, більш ефективно використовуючи природні джерела – в основному сонячної, вітрової та біологічної.
При цьому використовуються сонячні батареї, вітрогенераторні установки, спеціальні біореактори, які дизайнери гармонійно вводять в загальний архітектурний комплекс споруд, надаючи їм естетичну привабливість при збереженій високої функціональності.
В якості прикладу спорудження сучасних нульових будинків можна привести будівлю Центру енергетичних технологій у китайському місті Нінбо, яке було зведено за проектом відомої італійської компанії Mario Cucinella Architects.
При його спорудженні були використані всі основні принципи «нульового будинку», тобто сонячні батареї, об’єднані в єдину ферму, системи вітряків і накопичувальних акумуляторів, які дозволяють дому автономно працювати протягом двох тижнів.
Не менш показовим прикладом «нульового будинку» може служити одна з будівель знаменитого університету Сіньхуа в Пекіні. Сам проект його зведення вже дозволив звести до мінімуму потреби енергії, виділюваної на обігрів та охолодження приміщень.
Спеціально створена величезна дах, з одного боку, грає роль захисного козирка, утворює прохолодну тінь в сонячну погоду, а з іншого боку є полігоном для сонячних батарей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.