Одна зі шкіл у Полтавській області заощаджує значні кошти завдяки «розумному» теплопостачанню

0
91


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

У освітньому закладі на Полтавщині нещодавно було випробувано пілотний проект – автоматизовану систему подачі та відключення тепла. За допомогою новітньої установки навчально-виховний комплекс заощадив 40 відсотків газу, що використовується з метою обігріву будівлі. Завдяки даному обладнанню Нові Санжари стали центром уваги наукової спільноти країни. Адже система обігріву, що має автоматичне керування, є розробкою групи вчених з Харкова. Наразі пілотний проект показав достатньо позитивні результати, тому надалі подібні установки з’являться й у інших бюджетних закладах області.

За словами директора навчально-виховного комплексу Решетило Миколи, автоматизована система дозволяє регулювати рівень теплопостачання до окремих кабінетів закладу.

До кабінету інформатики було встановлено спеціальні датчики, які передають дані про температурний режим усіх приміщень. Система має програмне забезпечення, яке й керує процесами терморегуляції класів.

Керівник НВЗ у Нових Санжарах також повідомив, що температуру у класних кімнатах знижують у той час, коли учні відсутні. Вихованці початкових класів окрім уроків мають ще групу подовженого дня. Заняття у групі відбуваються до 18 години. Починаючи з 5 класу, учні мають заняття до 15.00. Після того, як старші класи покидають заклад по закінченню уроків, температуру у їх класних кімнатах знижують. Менші діти перебувають у закладі до шостої вечора. Окрім навчання, вони там сплять, граються, їдять. Комфортна температура їм конче необхідна.

Заступник директора закладу Татамірова Ірина зазначила, що раніше приміщення для групи продовженого дня обігрівали за допомогою мобільних електроприладів, адже центральне опалення не давало потрібного температурного режиму. Навіть зранку перед проведенням уроків учителі молодших класів вимушені були користуватись електрообігрівачами, щоб створити комфортні умови до приходу учнів. Зараз у таких екстремальних заходах немає потреби.

Автоматизована система теплопостачання налаштовується на робочий графік навчально-виховного комплексу та при цьому ще й заощаджує кошти.

Керівництво закладу повідомило, що фінансування проекту  – це повністю заслуга Кабміну. Розробка проекту та перебудова системи теплопостачання закладу потребувала майже 1 млн гривень, що були виділені державою. За підрахунками експертів проект має повністю окупитися протягом 3-4 років.

Автоматизовану систему теплопостачання на даний момент встановлюють в кількох навчальних закладах Кропивницького. В подальшому проект буде набувати розповсюдження та стане чудовим способом економії без шкоди для шкіл та дитячих садочків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.