Офшорна вітроенергетика активно розвивається

0
357


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Великі суднобудівні компанії поступово змінюють напрямок своєї роботи і йдуть в сферу  морських вітроелектростанцій і круїзних лайнерів, віддаляючись від нафтогазової галузі. Офшорна вітрогенерація – це те, що виходить на перші позиції для суднобудівників. Обумовлено це тим, що розвинені країни збільшують масштаби діяльності, пов’язаної із «зеленою» енергією.

Прикладом може бути Китай. Народна Республіка через п’ять років планує довести продуктивність до високого рівня і їх вітроелектростанції будуть виробляти до 30 ГВт. Варто відзначити, що нинішні можливості складають всього лише 2,5 ГВт. У зв’язку з цим не так давно було укладено угоду між сінгапурською компанією і державними китайськими підприємствами, в основу якого ліг саме вищезгаданий проект. Тепер будуть проводитися будівельні роботи зі зведення вітроенергетичних станцій. Є й інші приклади в особі компанії Triyards Holdings, яка підписала схожий контракт, тоді як ще кілька років тому в її замовленнях лідирувала нафтогазова сфера.

Вварто відзначити істотний момент в даному контексті: існує надлишок офшорних судів, які займаються постачанням. Кількість подібних кораблів зросла на 83 відсотки і в світових масштабах флот продовжує зростати. За 2016 рік зміни відбулися в середньому на 10%. В результаті знизилася ставка фрахту, причому досить істотно.

Як з такою тенденцією борються суднобудівні компанії? Наприклад, в Австралії почалося переведення  суден з сервісної категорії в обслуговуючу. З’являються круїзні лайнери для заможних клієнтів. У Сінгапурі ж, наприклад, був підписаний документ, згідно з яким з’явиться круїзний корабель досить значних розмірів для однієї з компаній з Франції.

Для чого такі лайнери? Здебільшого вони по Будуть переміщатися по акваторіях, де умови для цього не найкращі. «Пасажирами» будуть любителі екстриму.

Прогнозується, що сектор нафтовидобутку і суміжних областей істотно втратить свої позиції і буде продовжувати скорочуватися.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.