Онлайн-сервіс для обрахунку енергоефективності установок альтернативної енергїї

0
271


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Вчені з Імператорського коледжу Лондона розробили інтерактивний веб-сервіс для оцінки потенційної продуктивності вітрогенераторів і сонячних електростанцій у будь-якій точці планети. Результати дослідження представлені в журналі Energy.

Сервіс отримав назву Renewables.ninja. Аналіз ефективності установок робиться на основі метеорологічних спостережень за останні 30 років і моделювання. За допомогою цих даних Renewables.ninja прогнозує, як швидкість вітру і сонячна радіація впливатимуть на вітрогенератори і сонячні електростанції на різних територіях впродовж року. У поєднанні із заводськими характеристиками пристроїв це дозволяє прогнозувати їх вихідну потужність.

У рамках свого дослідження автори вивчили продуктивність усіх установок, що діють, а також вітрогенераторів, що будуються і проектованих в Європі. Результати показали, що коефіцієнт корисної дії (ККД) існуючих установок складає близько 24 відсотків за умови, що швидкість і сила вітру стабільні. У свою чергу, зведення нових, більш високих турбін у відкритому морі може збільшити середній показник до 31 відсотка. Це підвищить об’єм перетвореної електроенергії втричі.

Далі учені виміряли почасову вихідну потужність сонячних електростанцій в регіоні. Вони виявили, що у Великобританії, незважаючи на високу хмарність в літній період, потужність таких електростанцій перевершує потужність атомних електростанцій (АЕС). Проте, впродовж року середній рівень сонячної радіації нестабільний. Це є головною причиною, через яку вітрогенератори і сонячні електростанції як і раніше не інтегровані з основною енергетичною системою країни.

Бета-тестування сервісу тривало впродовж шести місяців, участь в ньому брали представники 54 установ з 22 країн світу.

“Renewables.ninja вже допоміг нам відповісти на важливі питання про нинішню і майбутню інфраструктуру поновлюваних джерел енергії в Європі і Великобританії. Ми сподіваємося, сервіс буде корисний нашим зарубіжним колегам”, -повідомив доктор Стефан Пфеннингер.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.