Отримання грантових коштів на монтаж СЕС. Історія одного українця.

0
907


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

На початку зими на Закарпатті (місто Рахів) завершилися монтажні роботи зі встановлення СЕС, що має потужність 10 КВт. Близько 80 % від вартості даного проекту склали кошти виграного власником гранту. Отримувачем такої доволі значної фінансової допомоги став місцевий житель Нейжмак Ервін. Він люб`язно надав інформацію щодо усіх етапів реалізації його проекту від самого початку і до повного завершення. Пан Ервін виділив основні кроки на даному шляху і сформулював рекомендації відносно кожного з них.

1. Знайти грантодавця

Наразі на території нашої країни існує велика кількість різноманітних фондів та організацій, які надають фінансову допомогу на реалізацію проектів з енергозбереження та енергоефективності. Інформація щодо діючих грантових конкурсів міститься в повному обсязі на таких ресурсах як «Громадський простір» та «Гурт».

Отримувач гранту Ервін Нейжмак зареєстрував свій проект на офіційному сайті Закарпатського центру економічного розвитку під назвою «Еган Енде».Даний конкурс проводився для представників угорської меншини в Закарпатській області. Прийняти участь могла людина, яка наразі являється діючим підприємцем. Пан Ервін починаючи з 2006 року володів маленькою садибою, тому став цілком підходящим кандидатом для грантового конкурсу.

2. Подати офіційну заявку на участь у конкурсі.

Цей пункт не передбачає якихось надскладних маніпуляцій з боку майбутнього учасника. Необхідно лишезареєструвати заявку на конкурс в режимі онлайн на відповідному сайті грантодавця.

У випадку пана Ервіна реєстрація заявки відбулася наприкінці літа. За умовами конкурсу потрібно було подавати додаткові документи для реєстрації у відповідний фонд. Про те, що він став переможцем, Ервін Нейжмак дізнався в телефонному режимі від представників фонду-організатора. За кілька місяців переможець підписав офіційний договір з грантодавцем.

3. Знайти спонсора

Кожен з відомих грантових конкурсів передбачає особистий внесок переможця у реалізацію проекта (зазвичай він складає близько 20 % від загальної вартості проекту).

В історії Ервіна проблеми розпочалися саме на цьому етапі, адже необхідної грошової суми він не мав. Прагнення реалізувати свій проект підштовхнуло його до пошуку спонсорів, але всі організації, до яких він звернівся, дали відмову. На допомогу прийшли співвітчизники з місцевої громади і надали необхідну суму у кредит.

4. Знайти монтажника-професіонала

Найважчим у даному питані було відшукати компанію-забудовника, яка б погодилася працювати за умовами грантового конкурсу. Згідно вимог фонду-грантодавця, кошти виплачуються в повному обсязі лише після завершення усіх робіт з встановлення електростанції. Причому гроші надходять не переможцеві конкурсу, а безпосередньо забудовнику.

5. Монтажні роботи

У випадку пана Ервіна монтаж сонячних панелей зайняв три дні.

Висновок

Альтернативна енергетика прекрасно зарекомендувала себе в нашій державі. Монтаж електростанцій, які генерують електрику з відновлювальних джерел, став одним з пунктів у грантових конкурсах. Це свідчить про популярність і доцільність даного виду діяльності в межах України

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.