Парусний вітровий генератор «Водокачка»

0
959


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Однією із варіації парусних генераторів являється конструкція, яка спрямовує енергію, генерованою енергією вітру, на перекачку води. Для її виготовлення знадобиться наступне:

  1. труба з внутрішнім діаметром 30 мм;
  2. брезентова тканина;
  3. дерев’яні живці діаметром біля 30 мм;
  4. піввісь від класичного ВАЗа;
  5. маточина від автомобіля;
  6. болти і скоби;
  7. труба діаметром 250 мм;
  8. підшипники;
  9. камера легкового автомобіля.

Із половини осі автомобіля робиться конструкція, що являє собою стальний прут з проточеними посадочними місцями під підшипники. На неї за допомогою зварки кріпиться маточина, що зроблена з тормозного диску. Для кріплення спиць вітрового колеса були зроблені 8 трубок діаметром 30 мм. Для виготовлення трубок використовувалась водопровідна труба. В ці труби вставлялись дерев’яні живці. Самі трубки, в які встановлюються живці, закріплюються на маточині за допомогою болтів на скоби. Вал маточини був проточений під підшипники, при чому з сторони кривошипа встановлюється підшипник меншого розміру.

3
Лопаті-паруси такого вітряка зроблені з брезентової тканини. Для захисту від сильного вітру нитка, яка натягує парус, розрахована так, що при сильному навантаженні розривається в деяких місцях, тим самим формуючи з парусів прапорці, які таким чином захистять основну частину вітряка від пошкоджень.

4

Для створення кривошипу, спочатку береться необхідна по діаметру руба для закріплення ступного підшипника. Ця труба приварюється до маточини, а всередину встановлюється підшипник. Для того, щоб підшипник знаходився в трубі і не вискакував, труба вальцюється молотком. Хід кривошипу після закінчення робіт становить біля 60 мм, а радіус 30 мм. Хід кривошипу підбирається під хід мембрани насосу.

5

Насос для накачки води теж можна зробити самому. Це модель мембранного насосу, так як він краще підходить під дану конструкцію. Корпус самого насосу був виготовлений з труби діаметром 250 мм.

6

Мембрана насосу прижати пластиною з круглим отвором. Виконується мембрана з камери легкового автомобіля. Для прикручування клапанів в трубу вварюються дві різьби 3\4 дюйми. Відповідно один клапан працює на всосуванні води, а інший на викиданні.

7

Під час тестування вітер рівнявся 5-6 м/с, при цьому не раз стихав. При цьому продуктивність роботи насосу за 10 хвилин на вітрові в 5 м/с склала 10 літрів води за 10 хвилин. Вітряк встановлюється на вишку, тим самим забезпечуючи роботу насосу навіть при слабкому вітрові.

8

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.