Перехід з блакитного палива на солом’яні пелети економить величезні кошти. Конкретні приклади в Україні.

0
169


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

Користь біологічного палива (особливо паливних пелет і брикетів) складно переоцінити. Україна вже має досвід використання в опалювальних цілях даного виду паливної сировини.

Міністерство освіти і науки України прийняло безпосередню участь у програмі ООН щодо використання альтернативних видів палива. Пробний запуск трьох потужних твердопаливних котлів стався в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді при Міністерстві. Представлені котли функціонують на паливних пелетах з соломи. На даному етапі НЭНЦУ повністю замінив блакитне паливо для обігріву на альтернативну сировину.

Нещодавно запущені в роботу твердопаливні котли дозволять забезпечити в аудиторіях центру температуру не нижче 20 градусів, чого більш ніж достатньо для повноцінної роботи учнів. За попередніми підрахунками економія в грошовому еквіваленті складе більше 1 мільйона гривень. Неоціненною перевагою використання такого виду обігрівачів є благотворний вплив на екологічну ситуацію в Києві, шляхом зниження шкідливих викидів в зовнішнє середовище.

cjdjfjjgЗагальний термін експлуатації твердопаливних котлів даного зразка становить близько 20 років.

За словами заступника генерального секретаря ООН Джихана Султаноглу, використання альтернативних джерел є досить перспективним напрямком в Україні.

У 2015 році Житомир і Умань обзавелися за підтримки ООН сімома біопаливними котлами. В Умані дитячий садок і дві школи вже другий опалювальний сезон використовують в якості обігріву солом’яні пелети. gjgjgjgjg

В Житомирі дана технологія була застосована в рамках дитячого садка, школи та агроекологічного університету.

За попередніми даними співробітників програми ООН в Україні, біопаливні котли знайшли застосування і показали себе більш ніж придатними до експлуатації. Також фахівці акцентують увагу на значній економії бюджетних коштів за рахунок використання альтернативних джерел. Один з конкретних прикладів в місті Умань: заміна блакитного палива пелетами з соломи лише в трьох бюджетних закладах дозволила заощадити близько мільйона гривень. Ці кошти були спрямовані на ремонт і заміну старих вікон в дитячому закладі, а також на оновлення навчального інвентарю. Біопаливні котли у Житомирі (4 шт) економлять понад 2 млн грн в рік.

На даному етапі в межах України показники виробництва енергії з відновлюваних джерел досягають позначки в пів відсотка. Це дуже низький рівень, повідомляють експерти. Основне застосування альтернативні джерела знайшли у вигляді дрів для побутових потреб і як паливо в лісових і деревообробних господарствах.

Інститут технічної термодинаміки НАНУ провів спеціальне дослідження, відповідно до результатів якого біологічна маса в нашій країні має можливість забезпечити близько 10% загальної кількості використання первинної енергії. Компанія «Аверс» справила теоретичні розрахунки, результати яких показали, що у разі збору соломи, що залишилася на полях після первинної обробки зерна, і виробничої переробки цієї сировини в солом’яні пелети, отриманої в результаті паливної сировини буде досить, щоб обігріти кожен будинок в Україні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.