Перша польська вітрова ферма на морі

0
518


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Проект Bałtyk Środkowy III. Реалізований Polenergię проект морської вітрової ферми на Балтиці отримав дозвіл від Регіонального Директора Охорони Середовища в Гданьську. Перша вітрова ферма в польській частині Балтійського моря близька до реалізації.

Регіональна Дирекція Охорони Середовища в Гданьську видала дозвіл на облаштування морської вітрової ферми Bałtyk Środkowy III.

Як інформує гданьський RDOŚ, метою проекту Bałtyk Środkowy III є побудова 120 вітрових електростанцій, злокалізованих в південній частині Балтійського Моря, в польській винятковій економічній зоні, на відстані близько 23 км на північ від берегової лінії, у водах гміни Смолдзино, а також міської гміни Леба (поморське воєводство). Повна поверхня морської вітрової ферми повинна скласти майже 117 км. кв.

Планована максимальна потужність першої польської вітрової ферми на морі може скласти від 600 до 1200 MВ – залежно від сили застосованих турбін.

RDOŚ в Гданьську звертає увагу, що реалізація проекту Bałtyk Środkowy III зробить можливим польським верфям, в Щеціні і в Гдини, виконати будівництво фундаментів і веж планованих електростанцій.

– Морська вітроенергетика характеризується значним потенціалом створення робочих місць, що головне у верфному і портовому секторі. В найближчому майбутньому поморські порти можуть бути базою для будівельних і транспортних фірм, обслуговуючих морську вітроенергетику, – ми читаємо в повідомленні RDOŚ в Гданьську.

Регіональний Директор Охорона Середовища в Гданьську інформує, що у виданому рішенні поклав на інвестора обов’язок здійснення ряду умов, що мають на меті мінімізацію впливу інвестиції на середовище на її етапі реалізації, експлуатації і ліквідації.

– Потрібне ведення моніторингу середовища, у тому числі моніторингу впливу інвестиції на цілі і предмети охорони просторів Natura 2000, а також їх цілісність. Моніторинг торкатиметься між іншим оглядів технічних фундаментів і кабелів, гідрологічних умов, а також досліджень впливу конструкції на бентос, тобто організми, пов’язані з морським середовищем, у тому числі: молюски, риби, морські ссавці, птахи і кажани.

У рішенні констатована окрім іншого необхідність проведення повторної оцінки впливу на середовище, у рамках  ухвали – інформує RDOŚ в Гданьську.

Останнім часом Polenergia, яка є одним з найбільших в Польщі операторів вітрових ферм на суші, поінформувала про необхідність виконання їх плану розвитку, що досягає 55 млн зл.

Polenergia не має наміру відмовитися від побудови вітрових ферм і заявить до перших аукціонів проекти, які володіють дозволами на побудову, а також хоче реалізовувати вітрові ферми на морі. У першому випадку йде мова про потенціал 260 MВ, а в іншому – 1,2 ГВ.

У сфері проектів морських вітрових ферм Polenergia повинна конкурувати з “великими глобальними гравцями”, що діють на офшорному ринку.

– Наші вітряки будуть на невеликій відстані від узбережжя (22-35 км) і на привабливих глибинах (25-40 м.), що обмежить засоби приєднання до мережі і при цьому засоби побудови. Сьогодні вартість побудови такої електростанції складає 3-4 млн євро за MВ, але ця технологія швидко дешевшає – писав на сторінках ” Rzeczpospolitej” голова Polenergii Яцек Гловацкий, додаючи, що засоби на реалізацію цих проектів Polenergia хотітиме отримати не інакше, як з плану Junckera, до якого свої офшорні проекти повинен заявити також PGE.

Голова Polenergii застеріг, що проблемою у разі офшорних проектів є нестача інформації про рівень підтримки, на яку можуть расчитать інвестори. Додав, що розраховує на введення наступного року відповідних рівнів підтримки у рамках аукціонної системи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.