Перший кілометр сонячної дороги побудують у Франції

0
223


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів ( Ще ніхто не проголосував!)

В Орне на півночі Франції розпочалося будівництво першого кілометра дороги, поверхня якої складатиметься із спеціально розроблених з цією метою сонячних панелей. Будівництво  відкрила міністр енергетики Франції Сеголене Роял, яка велика прихильниця цього рішення.

Дорога, будівництво якої розпочалося цього тижня у Франції, матиме довжину 1 км і ширину 2 м. Покриє поверхню 2,8 тис. м. кв.

Французький концерн Colas, до якого належить фірма Wattway, яка працює над сонячними дорогами, обіцяє, що перший, пілотажний відрізок буде готовий до грудня ц.р.

Сонячна дорога буде під’єднана до електроенергетичної мережі фірми Enedis і повинна віддавати до неї у середньому 17,9 МВт  електричної енергії, чого має  вистачати для освітлення 5-тисячного міста.

Міністр енергетики Сеголене Роял, яка брала участь в офіційному выдкритты початку будівництва, наголосила, що такі дороги стануть елементом французької енергетичної трансформації.

У серпні ц.р. Сеголене Роял  офіційно відкрила фабрику сонячних панелей, які повинні послужити до будівництва доріг. Фабрика локалізована в місцевості Тюрірю, розташованій в Нормандії. Власником технології сонячних доріг і фабрики є Wattway.

На нововідкритій фабриці вже в наступному році будуть виготовлятися  спеціальні сонячні панелі на загальну площу  до 5 тис. м. кв., при цьому поверхня поодинокої панелі повинна складати  від 10 м. кв.  до 50 м. кв.

Основою технології французької фірми є кремнієві ланки, які повинні витримувати навантаження, що генеруються через кожен вид транспорту і які, буде можна застосувати на вже існуючих дорогах. Французи зазначають, що зносостійкість таких панелей складе принаймні 10 років. Вона однак залежатиме від інтенсивності руху транспортних засобів, які пересуватимуться по сонячних дорогах. При меншому рус іпанелі повинні прослужити  приблизно 20 років.

Французький уряд хоче модернізувати 1000 км доріг, покривши їх сонячними анелями. Енергія, що вироблятиметься, повиннаб  задовольняти потребу в енергії 5 млн. осіб, тобто близько 8 % всього населення.

У січні ц.р. французька газета “Le Monde” інформувала, що Сеголене Роял хоче профінансувати реалізацію свого задуму через підіймання податків від палив, що на її думку  було б “нормальним” беручи до уваги спад цін нафти. Завдяки цьому бюджет програми сонячних доріг повинен був би вирости на приблизно 200-300 млн. євро.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.