Піч для приготування їжі із використанням сонячної енергії власними руками – це просто!

0
930


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Зараз існує дуже багато різних приладів, які можуть використовувати альтернативні джерела енергії для функціонування. Одною з таких розробок являється піч для приготування їжі. При цьому такий прилад можна зробити в домашніх умовах. Всі елементи конструкції виконується без особливих технологічних доповнень чи особливих спеціальних інструментів.

Для того, щоб зробити піч, необхідні наступні матеріали:

 1. Вологостійка фанера товщиною біля 3 мм;
 2. листок металу товщиною 0.5мм, можна також взяти оцинковане залізо;
 3. дерев’яні бруски 4 на 4 мм;
 4. кілька дошок товщиною 20мм і загальною довжиною 400см;
 5. вузька рейка для фіксації скла;
 6. дзеркала;
 7. термостійка фарба чорного кольору
 8. скло розміром 500 на 500мм
 9. ручки
 10. шурупи, цвяхи;
 11. пилка;
 12. молоток;
 13. шуруповерт;
 14. ножиці для металу
 15. силіконовий герметик;
 16. мінеральна вата.

Після того, як були зібрані всі необхідні складові, потрібно перш за все приділити увагу побудуванню основного каркасу пічки. Для цього з дерев’яного бруска потрібно вирізати 4 стойки. На ці стойки, використовуючи шурупи і цвяхи, треба буде встановити фундаментальну частину пічки. Стойки робляться попарно. Довжина задніх 2 стойок складає 52.6 см, а 2 передніх – 26.7 см.

пычРізниця в довжині стойок пояснюється тим, що потрібно спеціально враховувати нахил пічки, який потрібен для того, щоб мати можливість підставляти її під промені сонця під прямим кутом.
Несучі стінки каркасу сонячної печі були зроблені з листа фанери розміром 150 см на 150 см. Розміри нижньої частини корпусу складають 60.5 на 67.5 см и виконана також з фанери. Після цього листи об’єднуються в єдиний каркас.

Наступним кроком буде виготовлення рами для скла, що буде закривати камеру для приготування печі. Довжина рами 549 мм, ширина 60 мм; матеріалом для виготовлення являються дошки.

Для приєднання до каркасу цієї рами робиться підрамник з дошок і невеликих брусків, щоб внутрішній отвір був як раз по розмірам рами для встановлення скла. Після цього рама з рейкою для кріплення скла встановлюється на підготовлену площу в несучому каркасі сонячної печі.

Камера для приготування їжі зроблена з листа металу товщиною 0.5 мм. Лист був розмічений і надрізаний так, щоб при загинах вийшла своєрідна коробка, що потім кріпиться в рамі печі цвяхами.

Потім за допомогою ножиць по металу вирізається металева частина, де буде проходити нагрівання. По бокам робляться надрізи, загинаються боки і лист вставляється всередину пічки.
44444Після цього потрібно вирізати скло, яке надалі закріплюється на рамі за допомогою силіконового герметика. На верхній брусок рами були встановлені петлі. До цих петель прикріпляється кришка сонячної печі. Кришка зроблена з листа фанери так, щоб при закритті повністю захищати скло сонячної печі. На внутрішню частину кришки були закріплені дзеркала.

Щоб було зручніше відкривати дзеркальну кришку і планку з склом, варто прикріпити до них звичайні ручки для меблів. Для повноцінної роботи сонячної печі потрібно її утеплити. Для цього можна використати мінеральну вату, щоб утеплити внутрішню частину конструкції сонячної печі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.