Під час проведення ЕКСПО-2017 у місті Астана керівник Держенергоефективності ознайомив громадськість з інвестиційно вигідними проектами

0
74


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

В нашій країні на сьогоднішній день функціонує прогресивна програма UAMAP. Вона представляє собою онлайн-мапу, яка включає в себе вже реалізовані на території України проекти у сфері альтернативної енергетики та проекти, що знаходяться в розробці та мають перспективу подальшого втілення. Онлайн-карта являється дуже важливим джерелом даних, які можуть використовувати інвестори. Інформація UAMAP систематично оновлюється та додає до свого складу свідчення про нові проекти відновлюваної енергетики.

На заході міжнародного формату ЕКСПО-2017 було проведено спеціальний воркшоп «Від комплексу проектів з відновлюваної енергетики до практичної координації».

Його організацію ініціювала Европейська економічна комісія Організації Об’єднаних Націй. В рамках воркшопу очільник Держенергоефективності Савчук Сергій ознайомив учасників з українською онлайн-картою.

На даний момент мапа містить відомості про 43 функціонуючі проекти. Окрім того, вказані ще чотири десятки проектів, які мають реальну перспективу бути реалізованими найближчим часом. Дані програми наразі потребують близько 700 мільйонів евро. Така сума може бути надана інвесторами або взята в пільговий кредит.

Голова Держенергоефективності відмітив, що онлайн-карта дає можливість потенційному інвестору ознайомитись з існуючими розробленими проектами, розглянути їх технічну базу та економічні розрахунки, а також звернутись безпосередньо до розробника.

Головна мета створення даної мапи – налагодження прямого зв’язку між розробниками проектів та інвесторами для їх подальшої співпраці.

Пан Савчук також зазначив, що на мапі відображено «зелені» виробництва енергії, що функціонують на території нашої держави. Це було зроблено для того, аби інвестори переконались, що альтернативна енергетика має активний розвиток, тому впровадження нових проектів більш ніж доцільне. За минулий рік було зведено 120 мегават потужностей, а це в чотири рази більше, ніж у позаминулому році. Прогрес очевидний.

Представники України на міжнародному заході також говорили про те, що зараз міста та села нашої країни досить активно переходять на альтернативні способи обігріву. У багатьох населених пунктах модернізуються традиційні котельні, вводиться в експлуатацію когенераційне обладнання, видобувається електроенергія від утилізації сміття, тощо.

Присутні на засіданні експерти вели перемовини щодо специфіки введення в експлуатацію проектів альтернативної енергетики, обговорювали можливі труднощі в процесі реалізації програм та законодавчого стимулювання даного процесу.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.