Під Каневом планують звести екологічне поселення, що матиме клас енергетичної ефективності А+

0
64


1 бал2 бали3 бали4 бали5 балів6 балів7 балів8 балів9 балів10 балів (1 голос(-ів), середній бал: 10.00 з 10)

Екопоселення на даний час набувають все більшої популярності, в тому числі і в Україні. Жителі великих міст все частіше замислюються над тим, аби податися на лоно природи, відмовившись від метушні та стресу мегаполісів. Великою проблемою такого типу поселень стає енергопостачання та забезпечення теплом окремих будинків.

В даному питанні альтернативна енергетика може стати реальним вирішенням проблеми та допомогти значно популяризувати такий екологічний спосіб життя.

На території нашої країни невдовзі також може з’явитись екопоселення, причому його клас енергоефективності буде А+. Поселення планують розташувати на Дніпрі (правий берег), називатиметься воно «Дніпровські кручі».

екопоселення Дніпровські кручіНад даним проектом працювала команда з архітектурної компанії Dmytro Aranchii Architects. Бюро створило проект на замовлення власника парку ландшафтного дизайну. Парк носить назву «Трахтемирів» та розташований у Григорївці.

Ділянка, на якій має розташуватись поселення, знаходиться на півострові. Народна назва цієї місцини «Шовковиця». Загальна площа півострова становить півтора гектара, а поселення за планом має зайняти 1200 метрів квадратних.

За планом проект буде реалізовано згідно засад енергетично ефективного розвитку. Згідно слів головного архітектора Аранчія Дмитра, будівлі поселення будуть інтегровані у рельєфні особливості ділянки.

Архітектурна мімікрія необхідна в реалізації проекту через заповідник, що розташований поблизу, та яри на півострові. Житла поселення планується зводити наполовину закопаними, аби використовувати природну перевагу зниження температури в літній період та її підвищення зимою. Окрім того буде використана екологічна сировина та технологія, що носить назву «з колиски в колиску» (craddle-to-craddle). Такий підхід передбачає повторне використання або безпечну для природи утилізацію матеріалів з дерева чи металу.

В поселенні будуть встановлювати сонячні модулі для енергетичного забезпечення житла. Також за задумом архітектора знайдуть місце в екопоселенні і теплові насоси. Вентиляцію забезпечить припливно-витяжна технологія, що використовуватиме рекупераційні принципи. Це дозволить отримувати чисте повітря з виключенням значних теплових втрат. Головна мета – отримати в результаті енергоефективність рівня А+.

Слід зазначити, що проектний план включає 5 вілл, загальна квадратура кожної з них складе близько 200-250 метрів квадратних. Кожна будівля буде орієнтована на схід. На території будинків будуть розташовані басейни під відкритим небом, а в самі будівлі оснастять панорамними вікнами. У якості виду з вілли буде річка Дніпро та її краєвиди, включаючи мальовничі яри. Така концепція дозволить зменшити об’єми земляних робіт.

Відстань між будинками буде доволі значна – близько 50 м. Така ідея дозволить забезпечити жителям екопоселення інтимізацію та відчуття особистого простору, які полягатимуть у відстороненні від сусідів та перебуванні у компанії Дніпра.

Екологічне поселення розташовуватиметься на відстані ста кілометрів від столиці.

В даному варіанті використання альтернативних джерел енергії дає змогу поселенню забезпечувати себе енергією і теплом, що підтримує саму ідею подібних житлових комплексів без втрат комфорту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Увійти за допомогою: 
Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.